Nagyvilág koronavírus

Pánikvásárlásba kezdtek az emberek Németországban

A koronavírus-járvány második hullámának felerősödésével ismét feltűnt a pánikvásárlás jelensége Németországban – írta hétfőn Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ).

A német lap beszámolója szerint a tavaszi első hullám után ismét egyes higiéniai termékek és tartós élelmiszerek forgalma növekszik látványosan, de egyelőre nem országszerte, hanem néhány térségben, főleg a járvánnyal leginkább sújtott tartományok közé tartozó Észak-Rajna-Vesztfáliában és Baden-Württembergben.

Ugyanakkor Julia Klöckner szövetségi mezőgazdasági és élelmezési miniszter szerint nincs szükség a szokásosnál nagyobb készletek felhalmozására. A szállítási láncolatok működnek, az élelmiszerellátás nincs veszélyben – mondta a miniszter a FAZ-nak, kiemelve, hogy a pánikvásárlás nemcsak oktalanság, hanem ellentétes a társadalmi szolidaritással.

A pánikvásárlás megjelenése mellett más jelek is arra utalnak, hogy az elsőnél erősebb és a járványgócok helyett az egész országra kiterjedő fertőzéshullám hatására változik a német lakosság magatartása. Ezt mutatja a többi között a Deutsche Bahn (DB) vasúttársaság kimutatása, amely szerint az utóbbi két hétben zuhanásszerűen csökkent a távolsági járatokra értékesített jegyek száma, és a mobil távközlési hálózatokból kinyert adatok is azt jelzik, hogy október eleje óta visszaesett a lakosság mobilitása, vagyis az emberek ritkábban és rövidebb ideig mozdulnak ki otthonról, és kisebb távolságot tesznek meg.

Németországban egyre gyorsabban terjed az új típusú koronavírus (SARS-Cov-2). A Robert Koch országos közegészségügyi intézet (RKI) hétfői adatai szerint az utóbbi 24 órában 4325 fertőzést regisztráltak, ami csaknem a duplája az egy héttel korábbi 2467-nek.

Kiemelt kép: MTI/EPA/Sascha Steinbach

Ajánlott videó

Olvasói sztorik