Nagyvilág

Bemutatták a Tokióban született bébipandát

Bemutatták a Tokióban született bébipandát

A nagyközönség is láthatja keddtől a tokiói Ueno Állatkertben fél éve született kispandát, amelyet elsőként válogatott előkelőségek egy 130 fős csoportjának, köztük a tokiói kormányzónak és a kínai nagykövet feleségének mutattak be hétfőn. A június 12-én világra jött nőstény, Hsziang Hsziang három évtizede az első olyan, Tokióban született óriáspanda, amely életben is maradt. A kölyök, amely születésekor, 147 grammosan elfért egy tenyéren, mára 12 kilósra nőtt, és már jól láthatóan viseli a felnőtt pandáktól megszokott külsődleges ismertetőjegyeket.

Europress/AFP PHOTO/POOL/Yoshikazu TSUNO

A pandakölyök öt évvel azután született, hogy a 11 éves anyaállat, Sin Sin és párja, Zsi Zsi előző bocsát párnaposan halva találták. Annak idején az egész ország ünnepelte a ritka eseményt, a természetes módon fogant kölyök azonban hat nap után tüdőgyulladásban elpusztult. Sin Sin és Zsi Zsi a közönség állandó kedvence azóta, hogy 2011 februárjában Kínából Tokióba érkeztek. A pandapár akkor némi vigaszt nyújtott a japán közvéleménynek az előző hónap pusztító földrengése után.

Europress/AFP PHOTO/POOL/Yoshikazu TSUNO

A VIP-személyek – és néhány szerencsés gyerek -, akik elsőként láthatták a kispandát, lelkendezve beszéltek az „energiával teli” pandakölyökről, amelyet láttak egyebek közt fára mászni és szájában bambusszal. Hogy megóvják az állatot a túl nagy stressztől, erősen korlátozzák a látogathatóságot.

Hsziang Hsziang naponta csak 2 és fél órán át fogad látogatókat, naponta legfeljebb 2000, sorsoláson kiválasztott ember nézheti meg, a látogatók 400 ötfős csoportban mehetnek oda hozzá, és mindenki csak 1-2 percig nézheti. Az állatkert közlése szerint eddig 247 ezren regisztráltak a bocs megtekintésére, a hosszabban várakozni kényszerülők egyelőre videokamerán keresztül nézhetik meg a csintalan jövevényt.

Europress/AFP PHOTO/Toshifumi KITAMURA

A tokiói állatkertben legutóbb 1988-ban született olyan óriáspanda, amely legalább olyan hosszú ideig életben maradt, mint Hsziang Hsziang. Amikor 29 éve a Jü Jü nevű hathónapos nőstényt először bemutatták a nagyközönségnek, 12 ezer látogató özönlötte el az állatkertet. Egy japán közgazdász számításai szerint Hsziang Hsziang 66 milliárd forintnak megfelelő hasznot hozhat a helyi gazdaságnak.

Kiemelt kép: Europress/AFP PHOTO/POOL/Yoshikazu TSUNO

Olvasói sztorik