A több mint húszmilliós metropolisz két külső kerületében Tungcsouban és Fangsanban épülő mintegy száz új létesítményt olyan pihenőhelyekké alakítják, ahol
A helyiségekben babaüléseket szerelnek fel a kisgyermekes anyák kényelmét szolgálva – közölte Csi Jang az önkormányzat illetékese a Hszinhua hírügynökségnek. Hozzáfűzte, e helyek kialakítására, megépítésére 50 ezer és 100 ezer jüan (2,1-4,2 millió forint) közötti összeget szánnak.
A pekingi városvezetés most arról is döntött, hogy a már meglévő nyilvános illemhelyek felújításakor megoldják az építmények akadálymentesítését, valamint a gyermekekre is gondolnak.
Pekingben a múltban is már indítottak hasonló, az adott kor fejlettségéhez alkalmazkodó “toalett-forradalmakat”, az elsőt 1965-ben, amit egy-egy újabb követett 1989-ben, 1994-ben, majd 2002-ben. A szakemberek ezúttal azt is hangsúlyozták, szükségesnek látják a nyilvános illemhelyek új szabványát írásba foglalni. Ezekből a városban 10 ezer emberre átlagosan 5,77 jut, több mint országosan.
A legutóbbi országos kampányt még 2015-ben indították, mivel a nyilvános illemhelyek hiányát, illetve a meglévők minőségét a kínai idegenforgalmi szolgáltatások leggyengébb pontjának ítélték és ítélik meg a területet felügyelők.