Nagyvilág

Meteoterrorizmussal vádolják az időjósokat az olasz szállodások

Szerintük a napos időszakokra is riasztó időt jeleznek előre, és a frontoknak olyan vészjósló neveket adnak, mint Kharón, a holtak ókori révésze.

„Bíróság elé állítjuk a meteoterroristákat!” – hangoztatta Patrizia Rinaldis, az adriai Rimini város szállodáit tömörítő szövetség elnöke az erről tartott sajtótájékoztatón. Hangsúlyozta, hogy a kezdeményezéshez más tengerparti üdülőhelyek, Misano, Riccione, Cattolica hoteltulajdonosai is csatlakoztak.

Egy-két napra lehet biztonsággal előre jelezni

A jogi eljárás egyelőre nem több mint fenyegetés, de Emilia-Romagna szállodásai tényleg úgy gondolják, hogy a gombamódra szaporodó, közel 300 időjós weboldal támadást indított ellenük, és nekik védekezniük kell.

Szerintük a számtalan meteorológiai előrejelzést tartalmazó honlapok pontatlan adatai “valósággal terrorizálják” a turistákat a gyakran katasztrofális jóslatokkal. A szállodások szerint csak egy-két napra előre lehet biztosan megmondani, milyen idő lesz, az ennél hosszabb idejű előrejelzések megbízhatatlanok.

Az idegenforgalomban dolgozók arra hivatkoztak, hogy a tavaszi szünetben az olasz meteooldalak viharokkal fenyegettek, miközben sütött a nap, és most nyáron is folyamatos rossz időt jósolnak.

“Előrejelzéseikkel törvényt diktálnak és befolyásolják a vendégeket!” – panaszolták. Hangsúlyozták, ezt bizonyítja az időjárás-változásoknak adott olasz nevek is: a frontokat vagy a holtak ókori révészéről, Kharónról vagy az őrült Caligula császárról keresztelik el.

Okostelefonos alkalmazás a fő célpont

A szállodások azt állítják, az év eleje óta ez hétvégenként 15 millió euró bevételkiesést jelentett nekik.
A szállásadók egyedül az olasz légierő által működtetett országos meteorológiai szolgálatot mentették fel a rémhírterjesztés vádja alól.

A szállodások célpontja az ilmeteo.it honlap, amely tavaly Olaszországban a legtöbbször felkeresett okostelefonos alkalmazás volt a Whatsapp és a Facebook közösségi oldalak mögött. Az időjárási oldalt havonta negyvenmillió olasz keresi fel. A honlap bevétele 2008-ban 46 millió euró volt, tavaly ötször ennyi.

A meteorológiai oldalak működtetői szerint ha bűnös kerestetik, akkor az nem más, mint az egyre szeszélyesebb időjárás.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik