Közélet választás 2026

Magyar Péter: A napokban indítja a Fidesz az orosz dezinformációs kampányát

Mohos Márton / 24.hu
Mohos Márton / 24.hu

„A napokban indítja a Fidesz az orosz szolgálatokkal közösen a Moldovában korábban már kipróbált lejárató és dezinformációs kampányát, elsősorban a közösségimédia-felületeken, azon belül is a TikTokon” – írta Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke.

Úgy tudja, hogy csütörtökre időzhetik a kampányt, amikor Gödre érkezik, a Pest 5-ös választókerületbe.

A hozzánk eljutó információk szerint ott indítják az akciót. Már 14 mesterséges intelligenciával hamisított hazug lejárató videó van bekészítve a TISZA jelöltjéről és a családtagjairól. A videókat kamuprofilokról fogják hirdetni több tízmillió forintért

– jelentette ki Magyar, aki felszólította Orbán Viktor miniszterelnököt, hogy haladéktalanul állítsa le a tervezett választási csalássorozatot és utasítsa ki Magyarországról az orosz ügynököket.

„Már most jelzem, hogy április 12. után mindenki bíróság előtt fog felelni, aki részt vett ezekben a bűncselekményekben” – figyelmeztetett rá az ellenzéki miniszterelnök-jelölt.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik