Dánia – Japán 1-3

Rustenburg, Royal Bafokeng Stadion.

Összefoglaló: Az első félidőt a dánok kezdték jobban, azonban két fantasztikus szabadrúgást követően Japán 2-0-ra elhúzott, Honda és Endo voltak az elkövetők.

Fordulás után kissé felpörgette a meccset Dánia, azonban így sem tudták nyomás alatt tartani az ázsiai kaput. A 80. percben aztán eljött a megváltás, az igen sok ziccert kihagyó Tomasson állhatott oda egy Agger lökéséért megítélt büntetőhöz: a veterán támadó pontrúgását védte a szenzációs napot kifogó Kawashima, a kipattanót azonban a hálóba emelte a csatár – ismét nyílttá vált a meccs.

Egészen a 87. percig, amikor a japán csapat motorja, Honda csinált bolondot a védőkből, centerezése után a csereként beálló Okazaki gurított a hálóba beállítva ezzel az 1-3-as végeredményt.

Az E csoportból így a százszázalékos Hollandián kívül Japán válogatottja kvalifikálta magát a nyolcaddöntőbe, míg Dánia és a pont nélkül záró Kamerun számára véget ért a vébé.

Tomasson szépítő találata:

95. PERC: Mégiscsak vége lett a meccsnek, Japán magabiztos játékkal nyert 3-1-re, ezzel továbbjutott Hollandia után másodikként a csoportból a nyolcaddöntőbe.

94. PERC: A játékvezető még nem akart véget vetni a találkozónak, így Honda lövésénél Sörensennek kellett védenie.

SZÖGLET 92’
J. Poulsen, Dánia
Két kornert is rúghatott.
CSERE 91’
Japán
Inamoto jön Endo helyére.

90. PERC: Négy perc a ráadás.

CSERE 88’
Japán
Konno váltja Okubót.

87. PERC: Honda csinált bolondot a komplett dán védelemből, majd középre passzolt az üresen álló, nemrég beálló Okazakinak, aki az üres kapuba gurította a labdát, 1-3!

GÓÓÓL 87’
Okazaki, Japán
Honda lövetett gólt a társsal.

86. PERC: Okubo lőhetett, azonban a labda középre tartott, így nem okozott gondot Sörensennek.

84. PERC: Mindeközben Hollandia ismét vezet.

SZÖGLET 83’
Honda, Japán
Jobbról lőtték be.

81. PERC: A veterán játékos bűn rosszul lőtte, Kawashima védeni tudott, azonban kipattant róla a labda, amit már belőtt a csatár, 1-2!

GÓÓÓL 81’
Tomasson, Dánia
A büntetőt kihagyta, de az ismétlést már berúgta.
TIZENEGYES 80’
Dánia
Aggerrel szabálytalankodtak.

79. PERC: Megnyomják a dánok itt a meccs végét, Larsen lőtt a keresztlécre.

CSERE 74’
Japán
Okazaki váltja Matsuit.

70. PERC: Tomasson el van átkozva, végre eljutott hozzá középen a labda, erre rosszul találta el pedig senki nem zavarta.

68. PERC: A nemrég beállt Eriksen lőtt jobbal, a labda épphogy elszállt a felső sarok felett.

SÁRGA LAP 66’
Bendtner, Dánia
Könyöklésért.

65. PERC: Közben Eto’o büntetőből egyenlített.

CSERE 63’
Dánia
Kahlenberg helyett Eriksen a pályán.

59. PERC: Jacob Poulsen lőtt távolról, Kawashima azonban oldalra öklözte a labdát.

Veszélytelen volt.

52. PERC: Tomassont találta meg Jacobsen labdája, azonban vagy négy japán védő és a kapus vetődött oda, szöglet jön. Közben a kapust ápolni kell az ütközés miatt.

51. PERC: Rommedahl jobboldali ívelését nézték el a japán védők, így a labda jelenléte meglepte az üresen álló Kahlenberget, kirúgás következik.

SZABADRÚGÁS 50’
Bele a sorfalba, tanulhatna a japán kollégáktól.

48. PERC: Endo lőtt rá nagyon messziről egy szabadrúgást, Sörensen rosszul nyúlt a labdáért amely így a keresztlécre esett, a kapus végül megszelídítette a Jabulanit.

Dánia
Megy a második félidő, mit lépnek a dánok?

Félidő: A dánok kezdtek jobban, azonban ahogy teltek a percek, Japán is kezdett belerázódni a meccsbe.

Bő negyedóra után aztán megszerezte a vezetést az ázsiai csapat, Honda lőtt hatalmas szabadrúgásgólt, majd a 30. minutumban Endo szállt be a pontrúgási versenybe.

Ettől összeroppanni látszottak a dánok, jókor jött nekik a szünet, mert az első játékrész kérdése az volt, meddig jutnak egy félidő alatt a szamurájok.

A dánoktól Tomasson volt a legveszélyesebb, azonban két helyzetet is elszórakozott.

Endo találata:

A hálóban a labda:

47. PERC: Vége az első félidőnek, Japán két csodás szabadrúgásgóllal vezet 2-0-ra!

LES 47’
Hasebe, Japán
Nem sokon múlt.

46. PERC: Két perc a hosszabbítás.

SZÖGLET 45’
Endo, Japán
Jobbról tekert középre, kivágták a védők.
SZABADRÚGÁS 44’
Christian Poulsen, Dánia
Simon Puolsen legurítása után lőtt, Kawashima védett.

42. PERC: Hondának ívelték fel a labdát, nem találta el jót, a lepattanó labdát azonban így is egy társ gyűjtötte be, de a beadás nem jött össze.

36. PERC: Közben a hollandok megszerezték a vezetést.

CSERE 34’
Dánia
Jacob Poulsen jön Jörgensen helyére.

30. PERC: Trükkösek voltak a japánok, úgy álltak fel, mintha Honda lőné el a szabadrúgást, végül azonban Endo futott neki és 27 méterről lőtt Sörensen hálójába, 0-2!

Honda szabadrúgásgólja:

26. PERC: Ritka pillanatok szemtanúi lehettünk, a dél-afrikai játékvezető már két sárgát osztott ki időhúzás miatt, Endo lassan végzett el egy szabadrúgást, míg Nagatomo egy bedobást nem sietett el.

SÁRGA LAP 26’
Nagatomo, Japán
Időhúzásért.
SZÖGLET 23’
Belefújt a játékvezető, szabadrúgás kifelé.

22. PERC: Poulsen ívelt a tizenhatoson belülre, Tomasson lőhetett de a kapujából kirongyoló japán kapus szögletre mentett.

SZÖGLET 21’
Jobbról ívelt be.

17. PERC: Honda állt a labda mögé a tizenhatos sarkánál megítélt szabadrúgásnál, majd ellőtte a Jabulanit a sorfal felett, a játékszer szitált egyet a levegőben és a hiába nyújtózó Sörensen hálójában kötött ki, 0-1!

GÓÓÓL 17’
Fantasztikus szabadrúgásgólt láthattunk.
SZABADRÚGÁS 17’
Mekkora gól!!!!

14. PERC: A dánok sem tétlenkednek, most Tomasson veszélyeztetett a bal oldalról, azonban a labda elsuhant a hosszú oldali kapufa mellett.

13. PERC: Előbb Matsui lőhetett egy okos tiki-taki végén, ezt Sörensen a kapujából kirobbanva védte, majd Hasebe lőtt centikkel a felső sarok mellé.

VÉDÉS 13’
Sörensen, Dánia
Remekül jött ki a kapujából.
SÁRGA LAP 12’
Endo, Japán
SZÖGLET 8’
Jobbról jött a szöglet, Kröldrup lőtt mellé.

3. PERC: Bendtner tett vissza egy labdát Simon Poulsennek a védő azonban fölé bombázott.

1. PERC: Japán tiszta kékben, Dánia piros felsőben és fehér nadrágban játszik.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
Japán
Megy a meccs!

Lementek a himnuszok, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

Kezdőcsapatok:

Dánia: Sörensen – S.B. Poulsen, Kröldrup, Agger, Jacobsen – C. Poulsen – Kahlenberg, Jörgensen – Rommedahl, Tomasson – Bendtner
Szövetségi kapitány: Morten Olsen

Japán: Kawashima – Nagatomo, Tulio, Nakazawa, Komano – Okubo, Endo, Abe, Matsui, Hasebe – Honda
Szövetségi kapitány: Takeshi Okada

A csoport állása két forduló után:
1.Hollandia 6 pont (3-0)
2.Japán 3 pont (1-1)
3.Dánia 3 pont (2-3)
4.Kamerun 0 pont (1-3)

A csoport második és harmadik helyezettje csap össze az E csoportban, valamelyikük búcsúzni fog. Ha Dánia nem nyer, akkor az északiak pakolhatnak össze holnap, mivel Japánnak jobb a gólkülönbsége.

Dánia az első meccsen 2-0-ra kapott ki a hollandoktól, ott csak egy félidőn át volt partiban Morten Olsen legénysége. A Kamerun elleni létfontosságú meccsen is hátrányba kerültet Bendtnerék, de fordítani tudtak, így elütötték az afrikai csapatot a továbbjutás esélyétől, míg saját magukat a sírból hozták vissza. Ugyanakkor egy fontos láncszem, Kjaer nem léphet pályára ezen a mérkőzésen eltiltás miatt.

Japán szintén Kamerunt győzte le, az ázsiaiak az első körben győzték le Eto’o-ékat 1-0-ra, majd ők is megizzasztották Hollandiát, ott Sneijder bombája hozta meg a végső sikert.

A találkozóra a rustenburgi Royal Bafokeng Stadionban kerül sor, az összecsapás játékvezetője pedig a dél-afrikai Jerome Damon lesz.