Németország – Ausztrália 4-0

Port Elizabeth, Durban Stadion, 62000 néző.

Összefoglaló: Ausztrál helyzettel indult a mérkőzés, német gála lett a vége. Podolski nyitotta meg a gólok sorát a 8. percben, majd az első félidő temérdek helyzete közül Klose lőtt be egyet, így 2-0-val fordultak Joachim Löw fiai.

A második felvonás elején már az ausztrálok is mutattak életjeleket, azonban a mérkőzés játékvezetője ekkor kissé túlzóan egyből pirosat mutatott fel Tim Cahillnek, a kenguruk sorsa ezzel pedig megpecsételődött.

Müller egy jól helyezett lövéssel a 68. percben, Cacau a becserélése utáni pillanatokban talált be, így a Nationalelf megérdemelt, 4-0-ás siker tkönyvelhetett el és sorozatban hatodik vébé-nyitányán hagyta el győztesen a gyepszőnyeget.

Eredmény:
Németország – Ausztrália 4-0 (Podolski 8., Klose 26., Müller 68. Cacau 70.)

93. PERC: Vége a mérkőzésnek, a német válogatott magabiztos játékkal nyert 4-0-ra.

SÁRGA LAP 92’
Cacau, Németország
Műesésért.
SZÖGLET 92’
Wilkshire, Ausztrália
Jobbról jött a szöglet, majd balról.

90. PERC: Három percig játszanak még a csapatok.

84. PERC: Holman pöccintett kapura, Neuer azonban tudja mi a dolga.

82. PERC: Így az utolsó tíz percben, 4-0-ás állásnál megjegyeznénk, hogy Németország válogatottja nyújtja eddig a legmeggyőzőbb teljesítményt.

Gomez váltja Özilt.

70. PERC: Micsoda csere! Cacau robbant be középre egy balról, Öziltől érkező labdára és senkitől sem zavartatva lőtt Schwarzer mellett a hálóba.

GÓÓÓL 70’
Kilőtte a kapu közepét.
CSERE 68’
Németország
Cacau váltja Klosét.

68. PERC: Müller kapott remek labdát, majd a tizenhatos előteréből a bal alsó sarkot vette célba, a játékszer pedig a kapufa érintésével kötött ki a hálóban, 3-0.

GÓÓÓL 68’
Müller, Németország
A kapufa is besegített.

66. PERC: Klose lőtt mellé egy újabb hatalmas helyzetet.

CSERE 64’
Ausztrália
Rukavytsya be, Garcia le.
LES 63’
Németország
Özil futott lesre.

61. PERC: Podolski lőtt takarásból, Schwarzer volt a helyén.

60. PERC: Előbb Klose lövését védte Schwarzer, majd a kipattanóból a München támadója Khedira elé tette a labdát, de egy védő lába közbeavatkozott.

SÁRGA LAP 58’
Valeri, Ausztrália
Khedirának lépett oda.
PIROS LAP 56’
Cahill, Ausztrália
Egy ütemtelen belépő után villant a piros.

54. PERC: Elképesztő akció: egy jobb oldali tiki-taki után Khedira lépte át a középre tett labdát, Müller azonban elcsavarta a játékszert a kapu fölött.

51. PERC: A csereként beálló Holman ballal célozta meg a kaput, azonban a labda mellé ment.

Megy a második felvonás.

Félidő: Ugyan az első helyzet az ausztrálok előtt adódott, azonban a német válogatott fokozatosan vette át az irányítást, majd Podolski bombájával már a 8. percben megszerezte a vezetést.

Ez meghozta a kedvét Joachim Löw legénységének, amely sorra vezette a látványosabbnál látványosabb akciókat. Ezek közül Klose egyet fejjel ki is használt, így már a szünetre megnyugtató, kétgólos előnybe került a nationalelf.

46. PERC: Marco Rodriguez kettő fújt a sípjába, a félidőben 2-0 az állás.

45. PERC: Egy perc a ráadás.

Klose gólja:

41. PERC: Özil szöktette magát kissé hosszan, pedig újfent hatalmas gólhelyzetben volt.

40. PERC: A németek játsszák a focit: Lahm kapott remek kiugratást a jobb oldalon majd középre kanyarintott, Khedira nem sokkal fejelt fölé.

SZÖGLET 38’
Özil, Németország
Müller beadása vágódott ki.
LES 32’
Mertesacker, Németország
Egy szöglet után maradt lesen a védő.

31. PERC: Majdnem ott a harmadik: Özil kapott remek labdát, lazán átpöccintette a kapus fölött, a védők azonban kivágták.

SZÖGLET 28’
Sarokrúgásban jók az ausztrálok.

26. PERC: Egy bedobás után Lahm gondolta úgy, hogy középre tekeri a labdát, a bent érkező Klose pedig tanárian bólintott a hálóba, 2-0.

GÓÓÓL 26’
Klose, Németország
Harmadszorra már nem hibázott.
SÁRGA LAP 24’
Moore, Ausztrália

24. PERC: Podolski tette be középre az üresen érkező Klosénak a labdát, a támadó azonban kihagyta a kihagyhatatlant és mellé lőtt.

23. PERC: Müller ismét jó labdával kereste Klosét, az egyik védőn azonban irányt változtatott a labda. Ez csak a játékvezetőnek nem tűnt fel, kirúgás.

Podolski gólja:

20. PERC: Cahill elé került a labda, a támadó azonban nem élt a lehetőséggel és csúnyán, keresztbe ellőtte a játékszert.

LES 18’
Ismét egy les.

17. PERC: Podolski tekert középre egy labdát a szélről, Schwarzernek képben kellett lennie, a hosszún két német is berobbant a kapu elé.

LES 15’
Egy újabb német les – csak tévesen.
SÁRGA LAP 12’
Színészkedésért.
SZÖGLET 10’
Nem lett veszélyes a sarokrúgás.

8. PERC: Még be sem tudtuk írni, hogy a német szögletből semmi nem lett, amikor Müller kapott egy remek indítást a jobb oldalon, majd középre tett labdája a tizenhatos túloldalán érkező Podolski elé kreült aki állítás nélkül, kapásból bombázott a hálóba, 1-0.

GÓÓÓL 8’
Podolski, Németország
Müller passzát bombázta a hálóba

6. PERC: Német tűzijték! Előbb Klose lőhetett, ekkor Schwarzer védett, a kipattanóból Özil lövése pedig szögletre vágódott.

LES 5’
A támadó feledkezett lesen.

3. PERC: Húha, meleg volt a német pite. Khedira fejelte rossz helyre a szögletet, Garcia fordulásból lőtt, azonban egy védőről kipattant a labda.