A 60 ezer euró összdíjazású, EIT Health által meghirdetett versenyen 25 csapat mérettetheti meg magát a novemberi budapesti döntőben. Az egyik magyar startup a Clavicont, amely egy neurológiai és pszichológiai diagnózisok felállítását támogató eszközt dolgozott ki. A fejlesztés a Parkinson-kór kezdeti tüneteit is ki tudja mutatni.
A DiabTrend cukorbetegek számára okosnaplózó alkalmazást fejlesztett ki. Az applikáció az adatok folyamatos elemzésével felügyeli a vércukorszintet, és figyelmeztet annak veszélyes változásaira.
A HepC a Hepatitis B és C vírusa ellen küzd. A szintén továbbjutó adatbányász startup, a Spicy Analytics egészségügyi adatgyűjtéssel és a komplex adatokon nyugvó, szofisztikált módszertanok általi elemzéssel és modellezéssel foglalkozik. Emellett a piackutatás és alkalmazásfejlesztés, valamint a klinikai kutatások támogatása is a profiljukba tartozik.
Az Európai Bizottság és az Európai Technológiai Intézet által támogatott EIT Health a világ egyik legnagyobb egészségügyi innovációs kezdeményezése.
A sikeres pályázók mentorprogramokon és tréningeken vehetnek részt, és csaknem 8000 euró vissza nem térítendő támogatást kapnak üzletfejlesztésre, termékvalidálásra, üzletiterv-írásra, miközben bemutatják projektjüket a téma szakértőinek.
A verseny első szakaszában a csapatok a világ egyik legnevesebb inkubátorintézményében, a portugál Instituto Pedro Nunes Incubatorban (IPN) szervezett bootcamp tréningen kapnak lehetőséget arra, hogy a novemberi döntőre felkészüljenek. A budapesti fináléban a három legsikeresebben prezentáló csapat 60 ezer eurót nyer prototípusának továbbfejlesztésére.
Kiemelt fotó: Thinkstock