A hétfőn aláírt szerződés szerint a vásárló 51 százalékban Fellegi Tamás média-üzletember, 49 százalékban pedig a dán DEFAP kockázatitőke-befektetésekkel foglalkozó pénzügyi csoport által tulajdonolt projektcég; az eladó, Lantos Csaba üzletember, aki a tranzakció nyereségét egészségügyi vállalkozásaiba fekteti – közölték.
A befektető médiaportfólió létrehozását tervezi, amelyben a Heti Válasz mostani megvásárlása az első fontos állomás – írják, hozzátéve: az eladást és a vételt egyaránt befolyásolta, hogy az új környezet, a tervezett szinergiák kialakítása már a válság idején is jobb piaci feltételeket nyújt az eddig önállóan is sikeres lapnak. Az eddigi tulajdonos “a lap beágyazottságának javulásával és a piac várhatóan erőteljes konszolidációjával indokolta az eladást”.
Elek István, aki akkor Orbán Viktor miniszterelnöki főtanácsadója is volt, a Természet és Társadalombarát Fejlődésért Közalapítvány (TTFK) kuratóriumának elnökeként 2001. április 12-én jelentette be, hogy a TTFK kiadásában, Heti Válasz címmel jelenik meg “az új évezred hetilapja”. Három év múlva, 2004. április 30-án került nyilvánosságra, hogy három magánszemély és a Heti Válasz Alapítvány (HVA) közös tulajdonában lévő Sasliget Tanácsadó Kft. vásárolta meg a hetilapot kiadó társaságot a TTFK-tól.
A Sasliget Kft.-t tulajdonló három magánszemély Csák János, a Mol korábbi vezérigazgatója és a Helikon Könyvkiadó jelenlegi tulajdonosa, Kékessy Dezső volt párizsi magyar nagykövet és Szabadhegy Péter üzletember volt. Lantos Csaba tavaly januárban vett először 25 százalékos részt a kiadóból. Borókai Gábor, az Orbán-kormány szóvivője 2007 januárjában lett az orgánum lapigazgató-főszerkesztője.