Üzleti tippek

Egyre népszerűbb az álláskeresői járulékkedvezmény

Egyre több mikro-, kis- és közepes vállalkozás veszi igénybe a regisztrált álláskeresők foglalkoztatásához igényelhető egyéves teljes járulékmentességet.

Márciusban több kis cég jelezte igényét, mint januárban és februárban együttvéve – tájékoztatta Pirisi Károly, a Foglalkoztatási Hivatal főigazgatója szerdán az MTI-t. A kedvezmény az év elejétől vehető igénybe, januárban és februárban 728 cég kérte a járulékmentességet, márciusban már 1090 – hangsúlyozta a főigazgató.

A januárban és februárban jelentkezők között 553 volt mikrovállalkozás, 165 kis- és közepes cég, illetve 10 civil szervezet is vállalta regisztrált álláskeresők foglalkoztatását. Összesen 941 regisztrált álláskereső jutott így munkához januárban és februárban. A márciusban kedvezményre jelentkező munkáltatók csaknem 1400 regisztrált álláskeresőt alkalmaztak. A legtöbb munkáltató Szabolcs-Szatmár-Bereg megyéből veszi igénybe a járulékkedvezményt.

A kedvezményt a legfeljebb 250 dolgozót foglalkoztató cégek, civil szervezetek vehetik igénybe, ha legalább 3 hónapja regisztrált álláskereső foglalkoztatását vállalják. Ezek szerint egy évig kedvezményes járulékkal, további egy évig pedig kedvezmény nélkül kell vállalni a foglalkoztatást. A munkáltatóknak bizonyos kereseti mértékig egy évig nem kell megfizetniük a társadalombiztosítási és a munkáltatói járulékot, az egészségügyi hozzájárulást. A kedvezmény mértéke elérheti dolgozónként, hónaponként a 27 951 forintot. Ez a lehetőség javítja a kis cégek versenyképességét, hozzájárul az álláskeresők elhelyezkedéséhez – mutatott rá Pirisi Károly.

A munkáltatók a helyileg illetékes munkaügyi kirendeltségen köthetnek megállapodást a kedvezmény igénybevételéről. A kedvezményt nem visszaigénylik, hanem a hónaponkénti bevallásban tételesen közlik. Az igénybevétel jogszerűségét az adóhatóság és a helyi munkaügyi központ is ellenőrzi – ismertette Pirisi Károly.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik