Az uniós csatlakozás után az eddigiekhez képest jóval szigorúbban fel lehet lehet majd lépni az utánzás, hamisítás, védjegybitorlás ellen – vélik a szakemberek. A magyar piacon fellelhető hamis áruk 30 százalékát Magyarországon gyártják, míg 70 százalékát importálják. Egyre jellemzőbb, hogy a hamisítványok jobb minőségűek, s áruk olykor meg is haladja az eredetiét.
Magyarország európai uniós csatlakozását követően az utánzás, hamisítás, védjegybitorlás ellen szigorúbban lehet majd fellépni, és gyorsul az eljárási rend – vélekedett Gláser Tamás, a Magyar Védjegy Egyesület főtitkára az egyesület által Budapesten rendezett szakmai konferencián. Elmondta: mindezt segíti, hogy január 1-jén életbe lépett az új védjegytörvény, és további jogszabályok kidolgozása van folyamatban.

Az MSZMP-székházat még nem merték bevállalni
Katonai bunkerek, ahol porlepte dokumentumok mesélnek a múlt titkairól. Gyártelepek, ahol az ipari gépek mintha arra várnának, hogy valaki ismét beindítsa őket. Ilyen helyekre visz el bennünket két veterán városfelfedező, akikkel egy romos laktanyában beszélgettünk.