Érdekes jelenségre figyelt fel egyik olvasónk, amikor szokása szerint a Tescóban vásárolt nemrégiben, aztán az online kasszánál fizetett. Csupa élelmiszert húzott le a vonalkód-leolvasóval, ezért meglepte, hogy amikor fizetésre került a sor, a gép felkínálta neki, hogy SZÉP-kártyával is rendezheti az összeget. Korábban nem tűnt fel neki, hogy erre is van lehetőség. Ugyanakkor csodálkozott, mert tudomása szerint hideg élelmiszer jelenleg nem vásárolható SZÉP-kártyával.
Hogy valóban ki tudta volna-e fizetni az élelmiszert SZÉP-kártyával, az nem derült ki, mert az olvasónknak már nincs pihenőkártyája.
Az ismert, hogy az év elején számos olyan nagyobb lánc csatlakozott a SZÉP-kártyát elfogadók népes táborához, amelyekben a jogszabályban felsorolt termékek januártól beszerezhetők, így például a barkácsláncok, a lakberendezési áruházak, a bútorboltok. Bár beletartozhatna ebbe a körbe az Ikea is, ők a weboldalukon azt írták: nem tervezik a SZÉP-kártyás fizetés bevezetését.
Mint válaszukból kiderült, a lakásfelhasználási célú költést felkínálók köréhez csatlakozott viszont április 1-jétől a Tesco is – országszerte minden áruházukban elfogadják az OTP, a K&H és az MBH által kibocsátott SZÉP-kártyákat a lakásfelújítási célú termékekért, a hagyományos és az önkiszolgáló pénztáraknál egyaránt. Azt írták, üzleteikben összesen több mint 800-féle árucikk közül válogathatnak a vásárlók a kézi és elektromos szerszámoktól kezdve a fal- és padlóburkoló anyagokon át a világítási eszközökig, illetve vizesblokk-felszerelésekig. Hozzátették, fizetéskor nincs szükség a SZÉP-kártyával vásárolható és az egyéb típusú termékek egymástól való előzetes elkülönítésére.
De akkor