HIRDETÉS
Gazdaság

A magyar életszínvonal utolsó előtti az EU-ban, már csak Bulgária van mögöttünk

Kummer János / 24.hu
Kummer János / 24.hu

Az Eurostat adatai szerint egy átlagmagyarra az uniós átlagfogyasztás 72 százaléka jutott csak tavaly, vásárlóerőparitáson nézve. Ez azt jelenti, hogy az EU-ban már csak Bulgáriában rosszabb az életszínvonal, mint nálunk. A tavalyi szja-visszatérítés és a 13. havi nyugdíj ellenére is kevesebbet fogyasztottak tehát a magyarok, a GKI szerint a száguldó infláció, a nagyobb pénzromlás miatt. Romániában 88 százaléknál tartanak.

Arra is kitérnek, hogy egyre több magyar dolgozik, és vásárol Romániában, mert megéri nekik. Az egy főre jutó GDP egyébként Romániában és Magyarországon is az EU-s átlag 77 százalékét tette ki tavaly. Románia azért tudott felzárkózni hozzánk, mert látványosan jól teljesítettek. A kormány szerint a román gazdaság nem érte utol a magyart.

Közben egy felmérés szerint a dráguló megélhetés miatt nem kevesen próbálnak jobban jövedelmező munkát találni.

Kapcsolódó

Ajánlott videó

Mit hoz Orbánnak a Trump-Putyin-csúcs?
Trump és Putyin leendő látogatása ma a legfőbb téma. Szóba kerül Varga Judit vissza nem térése, az egyik oldalon sem megnevezett egyéni képviselőjelöltek, s a 14. havi nyugdíjra is jut idő. A stúdióban Jankovics Márton, Pető Péter, valamint Nagy József.
0 seconds of 57 minutes, 14 secondsVolume 0%
Press shift question mark to access a list of keyboard shortcuts
Next Up
Munka van, nem titok – A Szoboszlai-sztori, ahogy még nem hallottad
36:28
00:00
57:14
57:14
 
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik