Gazdaság

Magyar siker: európai hódítás előtt a fényterápiás kütyü

Hazai fejlesztők először alkottak olyan polarizált fényterápiás készüléket, amely közel 100 százalékos polarizáltságú fény kibocsátására képes, és egyúttal minden eddiginél nagyobb testfelület megvilágítását teszi lehetővé. Az innováció technológiai és gazdasági szempontból is jelentős. A készülék mögött álló Polarisol Kft. kezdeményezése jelentősen hozzájárul a mindennapok egészségmegőrzéséhez, a jó közérzet biztosításához.
Magyarország hagyományosan élen jár fényterápiás termékek fejlesztésében, de sok éves kutatás-fejlesztés után most sikerült először elérni a közel 100 százalékos polarizáltsági fok és a minden eddiginél nagyobb testfelület megvilágítás hatásainak egyesítését.

Partnerségben

Az új, hazai gyártású fényterápiás készülék, a POLARISOL legfontosabb elemeit a világ három legfejlettebb iparával és technológiai kultúrájával rendelkező országából importálják. A japán Nitto szállítja a többrétegű (multi-layer) polarizációs fóliát, amely bizonyítottan 99,7 százalékos polarizációra képes.
Az iparág vezető szereplője, az Észak-Carolinai CREE LED, szállítja a LED lámpákat, amellyel a cég fejlesztői a világon először értek el 303 lumen per watt teljesítményt. Az infra-LED technológiát pedig a legszigorúbb német minőségi szabványok mellett a müncheni központú Osram állítja elő.
A vállalat székhelye az ország egyik leginnovatívabb városában, Debrecenben, bemutatóterme és központi irodája pedig Budapesten található. A vállalat alapítóinak döntése alapján a csúcsminőséget képviselő készülékeket Magyarországon gyártják, így a szellemi tudás, a meglévő és a jövőbeni fejlesztések eredményei hazánkban hasznosulnak.
A POLARISOL Kft. jelenleg egy több száz fős értékesítési hálózat felállításán dolgozik, és 2017-ben több országban tervez piacra lépni.

Így hat az innováció

 A neves dán kutató Niels Ryberg Finsen már 1903-ban Nobel-díjat kapott a bőrtuberkolózis polarizált fénnyel történő sikeres gyógyításáért. Az eljárás tehát nagy múltra tekint vissza, és jelentős sikereket könyvelhet el magának, továbbfejlesztett változata pedig újabb áttörést jelent. Bár egyes állatfajokkal ellentétben az emberi szem nem képes felfogni a polarizált fény tartományait, a készülékek hatásmechanizmusa egyszerű: a polarizált fény energiája behatol a bőr alatti szövetekbe, ami a foto-biostimulációnak nevezett biológiai reakciót váltja ki.
Ez gyorsíthatja a gyógyulási folyamatokat és fájdalomcsillapító hatással bírhat. Az alacsony hőhatással működő készülékek emellett nem károsítják a bőrszövetet, és ultraibolya sugarakat sem tartalmaznak.
A gyártó szerint az új eszköz tartós és költséghatékony otthoni családi wellnessként is felfogható.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik