Meg kell tartania viszonylagos önállóságát az APEH-nek, az adórendőrségnek és a VPOP-nak, ám szakmai alapon együtt kell működniük – mondta a Magyar Hírlapnak Arnold Mihály. Tegnap őt nevezték ki az adóhatóság és a VPOP integrációját koordináló bizottság vezetőjének.
Szerinte a két szervezetnél elbocsátásokra nem kell számítani, ám átcsoportosítások lehetnek. A kormányfő korábban megfogalmazta elvárásait a közigazgatással szemben: csökkentett bürokrácia, ügyfélbarát hivatal, a tisztességes vállalkozások támogatása. Az új szervezet Arnold Mihály szerint ilyen lesz.
A korábbi országos vámparancsnok beszélt arról is, hogy az ellenőrzéseknél biztosítani kell a versenysemlegességet. Korábban volt rá példa, hogy egy vállalkozás adott idő alatt hatszor annyi ellenőrzést kapott, mint megy másik. Az áfa beszedése kapcsán szerinte „hatalmas bajok vannak”, erre külön szakértői csoport felállítását javasolja.
