Gazdaság

Bajnai: a Fidesz becsődöltetné az országot

Bajnai Gordon szerint a Fidesz sem gondolja komolyan, hogy hatalomra kerülése esetén visszacsinálja a kormány összes válságkezelő intézkedését, mert az összeomláshoz és államcsődhöz vezetne.

A kormányfő a Pannon Lapoknak úgy fogalmazott: most, amikor végre – súlyos áldozatok árán – az ország rátért a felelős gazdálkodás útjára, nagy hiba lenne megint visszafordulni a felelőtlen költekezéshez. Ez játék a tűzzel – vélekedett.

Közölte: a kormány számításai szerint mindaz, amire a Fidesz azt mondja, visszacsinálja, összességében a GDP hat százalékával növelné a hiányt, vagyis jövőre összesen ez már tíz százalékos lenne, ami egyenlő volna az összeomlással.

„Finanszírozhatatlanná válna az ország. Azt gondolom, ezt ők sem gondolják komolyan, ez csupán egyfajta kampányüzenet” – nyilatkozta.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik