Jelenleg két személygépkocsit kínálnak, egy 1,5 millió forint becsértékű Ford Mondeót és egy 2,4 millió forint becsértékű Suzuki Ignist. Az árverés február 4-én este 9 óráig tart.
Az APEH ezt megelőzően is meghirdetett már három gépjárművet, de az árverést végül nem tartották meg; két esetben az árverésre kitűzött gépjárművet a bírósági végrehajtó is lefoglalta, ezért a végrehajtást ő folytatja, a harmadik esetben az adózó rendezte tartozását.
Tavaly 3.416 ingóárverést tartott az adóhatóság (az árverezett vagyontárgyak száma ennél jóval magasabb volt), amelyeken 762 millió forint folyt be. Az elárverezett ingóságok jellemzően az alsó határon, a becsérték 25 százalékán keltek el (az elektronikus árverésen a minimumár már a becsérték 50 százaléka), a 30 százalékot nemigen lépték túl. Az árverésre kitűzött vagyontárgyak becsértéke 5,3 milliárd forint volt, ténylegesen ennél kevesebbet értékesítettek, mert az adós végül sok esetben megfizette tartozását.
Az elektronikus árverésen jellemzően gépkocsikat értékesítenek majd, de később másfajta vagyontárgyak – például szórakoztató elektronikai cikkek – is felkerülnek az EÁF-re. Az APEH a nagyobb értékű vagyontárgyak értékesítését szeretné az elektronikus felületre terelni – mondta a főosztályvezető.
