Szabó Gábor elmondta: jelenleg a fürdő belső medencéit építik, valamint annak és az étteremnek a belső gépészeti szereléseit végzik. Várhatóan a hónap második felében megkezdik a szálloda építését is. Az épület alapja már készen van. A beruházást teljes egészében magántőkéből valósítja meg a Velence Termál Kft.
A Velencén feltört termálvízre alapozott élményfürdőhöz wellness- és fitnessközpont, gyógyászati részleg, valamint egy étterem tartozik majd. Az utóbbi kiszolgálja a négycsillagos szálloda, valamint önkiszolgáló részlegében a fürdő vendégeit.
A szállodában 56 szoba és négy lakosztály lesz, valamint helyet kap egy több 250-300 fő befogadására alkalmas konferenciaközpont.
Az eredeti tervek szerint a létesítmények az idén őszre készültek volna el, de időközben új szakmai koncepciók alapján szükségessé vált az elképzelések módosítása. A változások a konferenciaközpontot és az egyik apartmanházat érintették.
Mivel a konferenciaközpont nagyságához kevés lett volna az eredetileg tervezett szállodai férőhely, az egyik apartmanházat úgy tervezték át, hogy az alkalmas legyen a hotel „erősítésére”, ezért a kétszobás lakások mindegyik szobájához fürdőszobát építenek. A konferenciaközpontot pedig úgy alakítják ki, hogy az kisebb és nagyobb rendezvények megtartására is alkalmas legyen.
