A GVH Versenytanácsa 2007. május 3-án megtartott tárgyalásán megállapította, hogy a vállalkozás a 2006. évben három általa szervezett út esetében megtévesztő módon adott tájékoztatást a részvételi díjon (alapdíjon) felüli egyes, a fogyasztókat terhelő költségekről.
Az Unitravel Utazásszervező Kft. 2006. évi kulturális körutazásokat, városlátogatásokat, csillagtúrákat és egzotikus felfedezőutakat ismertető programfüzetében, illetve mediterrán üdüléseket népszerűsítő programfüzetében több olyan állítás szerepelt, amely szerint ez a vállalkozás alkalmazza a legkedvezőbb (legalacsonyabb) árakat a piacon.
A vizsgált három úttal kapcsolatban ugyanakkor megállapítást nyert, hogy a fogyasztók nem megfelelő tájékoztatást kaptak a részvételi díjon felül fizetendő belépőkről, jegyekről, az utasokat a programfüzetben feltüntetettnél magasabb kiadás terhelte.
A versenytörvénybe ütköző magatartásáért az Unitravel Utazásszervező Kft. 1 millió forint bírság megfizetésére köteles.
