A patikaliberalizációval kapcsolatban még számos kérdés megválaszolatlan, ezért a potenciális piacra lépők nem tudják pontosan, mikor kezdhetik el a patikaszerek értékesítését, s azt sem, hogy konkrétan milyen körülmények között forgalmazhatják majd azokat. Az egyik legnagyobb problémát az jelenti, hogy egyelőre nem tisztázott, milyen készítményeket vásárolhatunk meg a jövőben a patikákon kívül is.
Az Egészségügyi Minisztérium várhatóan december közepére alakítja ki a gyógyszertárakon kívül árusítható orvosságok hatóanyaglistáját, amelyből az Országos Gyógyszerészeti Intézet (OGYI) állítja össze a kiskereskedelmi forgalomba hozható készítmények jegyzékét. A törvény elfogadását követő végrehajtási rendeletben megközelítőleg 32-féle hatóanyag szerepel, ez 150 terméket érint majd.
A benzinkutak többsége szívesen bővítené boltjai kínálatát a vény nélkül kapható gyógyszerekkel. Szívesen belépnének a gyógyszer-kiskereskedelmi piacra a hipermarketek is: az értékesítés lehetőségét a Tesco, az Auchan és az Interspar is vizsgálja.
