Az eurót fél négy tájban erősebben, 280,75/85 forinton jegyezték ugyan a keddi 279,10/20 forinttal szemben, de az árfolyam messze elmarad azoktól a várakozásoktól, amelyek 285 forint körüli euró árfolyamot vizionáltak. A forint 59 bázisponttal 0,55 százalékra gyengült a plusz/mínusz 15 százalékos ingadozási sáv erős oldalán.
Az euróval 278,60-281,10 forint között kereskedtek, a forgalom nem volt nagy, és elpárolgott a feltörekvő piacokat kedden átható optimizmus. A közép-európai régió valutáival együtt gyengültek a feltörekvő piaci valuták is. A dollár a több napos amerikai szünnap után erősödött a nemzetközi piacokon, Budapesten 220,30/40 forinton jegyezték délután, több mint két forinttal magasabban a keddi 218,00/20 forintnál.
Az Európai Központi Bank csütörtöki kamatdöntésével kapcsolatban megoszlanak a vélemények, a piacon 25 bázispontos kamatemelést várnak, egyesek már most, de többen vannak azok, akik csak augusztusban számítanak erre. Az euróövezeti kamat jelenleg 2,75 százalék. Az állampapírok másodpiacán mérsékelt forgalomban 2-5 bázisponttal emelkedtek a referenciahozamok.
A csütörtöki aukció előtt a piacon tesztelték az ötéves és a tízéves hozamokat. A 14 órakor megállapított benchmark mindkét lejáraton 2 bázisponttal 8,34, illetve 7,94 százalékra nőtt. Nem kizárt, hogy lesz elegendő kereslet az aukción, az utóbbi idők kevéssé sikeres aukciói jobbára az éven belüli lejáratú papírokban folytak. Azokat, amelyek vásárlásától a 0-200 bázispont között szóródó magyar kamatemelési várakozás tartja távol a befektetőket – vélik a piacon.
