Gazdaság

Megbénulhat Franciaország

Általános, a francia kormányzat gazdasági reformintézkedései elleni, a vásárlóerő és a köztisztviselői munkahelyek védelmére irányuló sztrájkra készülnek kedden az ország szakszervezetei.

Várhatóan sztrájkba lépnek az oktatásban dolgozók, az egészségügyiek és a társadalombiztosításba foglalkoztatottak is. Lapjelentések szerint a közszolgáltatók, a francia villamos- és gázművel dolgozói is munkabeszüntetéseket tartanának.

A városi közlekedésben várható helyzettel kapcsolatban óvatosak a becslések, tekintettel arra, hogy megállapodások szerint a vasút- és a metró-társaságnak biztosítania kell bizonyos szolgáltatásokat, különben jelentős büntetést róhatnak ki rájuk.

A dolgozók kedden délután vonulnak nagy tömegben a párizsi utcákra, de szakszervezeti közlések szerint Franciaország mintegy másfélszáz községében, városában várhatók akciók.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik