Gazdaság

Felújították az 1-es terminált

Elkészültek a Ferihegyi repülőtér 1-es termináljának felújításával, amelyet a jövőben a fapadosok utasai használhatnak. A kapacitásbővítés időszerű volt, mivel az óriási utasforgalom miatt már rendszeressé váltak a „dugók" a 2-es terminálokon.

A Ferihegyi repülőtér kibővítésével további 2,5 millió utas fogadására lesz alkalmas az 1-es terminál. A felújítás alkalmával többek között megújult az indulási-, az érkezési oldal és a tranzitváró.

Júniusban a reptér üzemeltetője már kénytelen volt az utasokat átcsoportosítani a korábban csak a Malév által használt 2A terminálra, mert a 2B terminálon rendszeresesé váltak a „dugók”. Óriási volt a tumultus, nem volt elég 1 óra a beszállásra.

A zsúfoltság a járatok késéséhez is hozzájárul, mivel nincs elegendő repülőgép-állóhely és utashíd a kettes terminál körül, így a leszálló gépek időnként a gurulóutakon várakoznak. 

Ferihegy egyébként Európa egyik legdinamikusabban fejlődő reptere. Az év első negyedében 1,47 millió utas fordult meg a légikikötőben, 35,6 százalékkal több, mint egy évvel korábban.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik