A gyümölcslégyártók értékesítését az importkvóták és exportszubvenciók jelentősen befolyásolják. A feldolgozók durva szakmai hibának tartják, hogy a gyártáshoz szükséges sűrítményekre, a nálunk meg sem termő citrusfélékre 40 százalékos, más alap- és segédanyagokra, például kólapasztára pedig 76 százalékos a védővám 1994 óta. Van ugyan egy évről évre csökkenő kedvezményes kvóta, amelyet a Vámtarifa Bizottság határoz meg: ez tavaly 17 ezer tonna volt, 14 százalékos vámmal, míg az idén 10 ezer tonna, 16 százalékos teherrel. Az érintettek azonban ennél legalább 5 ezer tonnával többre tartanának igényt az idén. Az alacsonyabb gyümölcstartalmú, higított, például alma-, szőlő-, körte-, barackitalokra literenként 7 forint, a 100 százalékos zöldséglevekre kilónként 10 forint, az almasűrítményre 12 forint a kiviteli támogatás szeptember végéig. Az érintettek körében azonban teljes a bizonytalanság, mert nem tudják, hogy a kormányváltás után milyen feltételekkel, mennyi támogatással szállíthatnak a negyedik negyedévre.
- 21:01 Etetünk, tehát szeretünk? – hogyan élik meg a karácsonyt az evészavaros betegek
- 20:38 A nap legfontosabb hírei – 2025. 12. 23.
- 20:12 A szlovák államfő aláírta a Benes-dekrétumok megkérdőjelezését bűncselekménnyé nyilvánító törvénymódosítót
- 19:29 Vezetékes ivóvíz nélkül maradhat karácsonykor egy egész falu Nógrádban
- 19:29 Mehringer Marci szerint Nagy Feró a kihasználó rendszer egyik legnagyobb áldozata
- 19:18 Holtan találták a 27 éves biatlonistát a hotelszobájában
- 18:57 Többórás vécészünetek miatt rúgták ki, beperelte volt munkáltatóját egy kínai férfi
- 18:39 Még nem teljesen készült fel a kormány a karácsonyra
- 18:36 Elhappolná a békecsúcs rendezését Budapest elől Moszkva egyik szövetségese
- 18:19 Jáksó László az anyjáról: Kifejezetten gonosz volt
- 18:05 Zelenszkij szerint elkészültek a biztonsági garanciákról szóló dokumentumok
- 17:55 És akkor Macron elővett a zsebéből egy B tervet
- 17:42 25 évvel később is belefér filmbéli jelmezébe Cindy megformálója A Grincsből
- 17:36 Jó ómen 2026-ra: biztató jelet láttak a téli napforduló ünneplői a Stonehenge-nél
- 17:16 A magyar játékost kiejtő dartsos nagy skalpot gyűjtött be a világbajnokságon
- 10:38 Felhívta a rendőröket egy férfi, hogy a felesége öngyilkossági szándékkal a Kőröshegyi völgyhíd felé indult
- 09:01 Harci repülőgépeket vetett be Lengyelország a légtere védelme érdekében
- 10:08 Újabb bababoltláncot vásároltak fel Mészáros Lőrincék
- 09:58 Curtis karácsonyi fellépését parodizálta Lengyel Tamás: Meghatódtam azon, hogy „a szuka luka csudajól van, vágom, tipli, kuka”
- 18:19 Jáksó László az anyjáról: Kifejezetten gonosz volt
- 16:09 „Megértem a csalódottságot” – megszólalt a Magyarország, szeretlek! új műsorvezetője, miután lecserélték a szereplőket
- 09:18 Mélyrepülésben van a forint
- 12:29 „Ha nem is én voltam a legjobb kezű balszélső, de hatvan percen keresztül küzdöttem, hajtottam” – Kirsner Erika 50 éves
- 12:41 Für Anikót törölték az egyik előadásából
- 12:43 Holttestet talált egy túrázó Tokajnál, a férfi öngyilkos lett
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
