Magyarországon mindennapos gyakorlat, hogy felvesznek egy beteget egy kórházi osztályra, majd hamarosan kiderül, hogy az adott körülmények között képtelenek meggyógyítani – ekkor beutalják egy másik kórházba vizsgálat céljából, onnan esetleg egy harmadikba (mondjuk egy klinikára), majd a végén – rehabilitációs célzattal – „vissza a feladóhoz”. Ez az, amit az Egyesült Államokban már nem lehet megcsinálni. Ott bármely kis kórház felvesz egy rutinműtétre, ám ha az első vizsgálatok alapján komplikációk várhatók, akkor nem vállalja az ellátást, és átirányít egy jobban felszerelt egészségügyi intézménybe. Ha nem így tenne, s menet közben derülne ki, hogy mégsem képes egy beteget ellátni, akkor komoly perre számíthat, ahol alighanem tisztes összegű kártérítést „vernek rá”. Nálunk mindössze annyi történik, hogy az egy betegre jutó támogatási összeg nagyjából egyenlően eloszlik három-négy intézmény között – függetlenül attól, hogy hol történtek igazán komoly és költséges orvosi beavatkozások.
- 21:54 Trump Orbán mellett Putyint is meghívta a béketanácsába
- 21:28 Manéból legenda, Brahimból bukott hős lett: a káoszdöntős Afrika Kupát egyhamar nem feledjük
- 21:11 A nap legfontosabb hírei – 2026. 01. 19.
- 20:59 Szijjártó szerint nem európai uniós ügy a Grönland körüli geopolitikai konfliktus
- 20:51 Az osztrákok búcsúzóul alaposan beleszóltak a kézi-Eb utolsó csoportkörébe
- 20:44 Kapitány István: Az energia meghatározó része egy gazdaság fejlődésének, mi ezt megpróbáljuk másképpen megközelíteni, és nekem itt konkrét szakmai tudásom van
- 20:26 Fia főzőtudásával büszkélkedett Majoros Hajnalka
- 20:20 Felmentették a gyermekpornográfiával vádolt volt fideszes alpolgármestert
- 20:00 Budapesten is járt a csoport, akik négyéves gyerekeket tanítanak fegyverrel lőni
- 19:50 Radics Béla felfüggesztését és országgyűlési képviselőjelöltségének visszavonását követeli a Tisza a Fidesztől
- 19:44 Leállt 24 órára a fűtés- és a melegvíz-szolgáltatás Kazincbarcika egy részén
- 19:37 A TV2 elárulta, tervezik-e a jövőben, hogy nő legyen a következő Nagy Ő
- 19:22 Meghalt Valentino Garavani, a legendás olasz divatház alapítója
- 19:00 Belehalt a fenéknagyobbító műtétbe az ismert influenszer
- 18:58 Tóth Alex őrült szintugrása: lehet-e az NB I-ből berobbanni a Premier League-be?
- 15:43 Radics Béla az alapítványához érkező állami milliókról: „Mielőtt ezt is kinyomoznátok, előre szólok, cigány vagyok”
- 14:34 „Ma meg fog halni az anyátok!” – mondta az iskolába induló gyerekeknek, majd lemészárolta a hazatérő párját
- 15:51 Válik férjétől Nagy Bogi énekesnő
- 10:11 Vonatkatasztrófa Spanyolországban: fotókon a 39 áldozatot követelő tragédia helyszíne
- 09:12 Felkutatja a rendőrség azokat, akik utoljára beszéltek és találkoztak az eltűnt Egressy Mátyással
- 17:49 Norvégiában levélben értesítik a lakosságot, hogy háború esetén lefoglalhatják a javaikat
- 12:27 Eltűnt egy 19 éves külföldi fiú Budapesten
- 18:06 „Ezekért az estékért élek” – itt folytatja Lovász László a Bochkor után
- 17:09 A Mercedeséből rángatták ki a rendőrök a több százmilliós telkekkel seftelő lakásmaffiózót
- 12:13 Orbán Viktor: A helyzet úgy áll, hogy ezt a választást nektek kell megnyerni
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
