Egy japán kórházban véletlenül csaknem 30 évig használták a vécé tartályába bekötött vizet öblítésen kívül sok minden másra is, mivel a csöveket az építéskor rossz helyre kötötték be. A megdöbbentő hibára az Oszakai Egyetem Szuitában található kórházában derült fény a múlt hónapban, amikor kiderült, hogy néhány csapvízcső a vécéhez volt csatlakoztatva.
A kórház október 20-án jelentette be, hogy az orvosi osztályon néhány csapvízcsövet rosszul kötöttek be – közölte a Daily Mail a helyi média beszámolói alapján.
A hibát soha nem jelezte senki, csak akkor vették észre, amikor megkezdték a kórház új víztisztító telepének építését. A nem biztonságos vizet az új épület ellenőrzése során fedezték fel.
Az egyetem közölte, hogy eddig nem állapítottak meg egészségügyi kockázatot, de továbbra is vizsgálják az ügyet, és még a vízminőség átfogó ellenőrzését sem fejezték be. Valamint arról is biztosították a nyilvánosságot, hogy ellenőrizni fogják a csővezetékeket, és kijavítják az esetleges hibákat.
A beszámolók szerint a kórház legalább hetente egyszer ellenőrzi a víz színét, szagát és ízét, és a feljegyzések 2014-es kezdete óta egyszer sem jelentettek ezekkel kapcsolatos problémákat.
Az Oszakai Egyetem kutatója és a kórház alelnöke, Kazuhiko Nakatani egy sajtótájékoztatón a következő szavakkal kért bocsánatot:
Nagyon sajnálom, hogy a fejlett orvosi ellátást nyújtó egyetemi kórház aggodalmat okozott
– majd hozzátette, hogy a jövőben a víz tisztasága mellett a vízvezetékek csatlakozását is rendszeresen fogják ellenőrizni.