A tíz legnépszerűbb fiú utónévben közös, hogy tavaly mindegyiket legalább ezer újszülöttnek adták. A Belügyminisztérium nyilvántartásában elérhető legkorábbi évtől, 2003-tól kezdve a Bence és a Máté tizenhét éven át az első, illetve második helyen végzett a népszerűségi rangsorban – előbbit 2020-ban 1457-en kapták meg első utónévként. A harmadik legnépszerűbb Dominik (az alábbi ábrán is látható) hullámzó utat járt be: legelőször 2010-ben tűnt fel a tízes listában, az akkori kilencedik helyén pár év alatt három helyezést javított, 2014-ben visszazuhant a tizedikre, azóta pedig felkapaszkodott a dobogóra. A Levente 2005 óta a harmadik legnépszerűbb utónév volt, az elmúlt néhány évben pedig a harmadik és az ötödik hely között ingázott. Viszonylag hamar futott fel a Noel, amivel 2016-ig nem találkozhattunk a rangsor elején: a belépő nyolcadik helyéről egy év alatt a negyedikre ugrott előre, három év után pedig az ötödik helyre volt elég az, hogy 1108 kisfiú kapta ezt a nevet a szüleitől.
Holtversenyben a hatodik helyen osztozik a Dániel és a Zalán: mindkettőt 1051 gyereknek adták a szülei tavaly. Míg előbbi 2003 óta két év kivételével az elmúlt tizenhét évben mindig a legnépszerűbb utónevek között volt, addig utóbbi új belépőként került ugyanebbe a pozícióba. Szintén friss, 2014-es belépő a Marcell, ami egy gyors felemelkedés után két év alatt negyedik legnépszerűbből a nyolcadik lett. Tavalyelőtt került be a toplistába az Olivér, 2020-ra pedig már egy pozíciót javított is. Valószínűleg az idei statisztikában is találkozunk vele, ugyanis míg 2010-ben 444 újszülöttnek adták ezt az utónevet, addig tavaly már 1029-nek.
Mindössze egy-egy évig fért fel a népszerűségi listára a Márk (2005-ben 1121 gyerek kapta utónévként, tavaly már csak 627), illetve az Áron, amit 2015-ben 929 alkalommal írtak első utónévként kisbabák karszalagjára – ez akkor a tizedik helyre volt elég. A Balázs 2003-tól egy évtizeden át kedvelt név volt, azonban 2014-ben kikerült a top 10-ből. Hasonló történt a Dávid névvel is, ami éveken át az ötödik legnépszerűbb fiú utónév volt, azonban tavalyelőtt eltűnt a lista éléről.
A lányneveket mutató grafikonunk kacifántosabb, ami azt jelenti, hogy ott sokkal rövidebb ideig fut egy-egy népszerű név, illetve éveken belül is extrém módon változik egy utónév gyakorisága. Tavaly a Hanna volt a legnépszerűbb lánynév (1511-en kapták) – 2006-os top 10-beli felbukkanása után hamar az élre tört, és 2011 óta rendre az első helyen végez. A második helyezett Anna (amit 1199 kislánynak adtak tavaly) 2003-tól hat éven át az első pozícióban volt, utána váltott át a másodikra, amit egy év (2018) kivételével azóta is tart. A 2018-as előző a 2013-ban felbukkanó és tavaly a harmadik helyen végző Zoé volt. Még a Zoénál is rövidebb idő alatt tört az élre a Léna, ami 2017-ben még csak a tizedik legnépszerűbb lányutónév volt, három évvel később viszont már a negyedik. 2011-ben csatlakozott a klubhoz a Luca, ami egy hosszú kilengést követően az utóbbi években beállt a 4-5. helyre – 2020-ban az utóbbin végzett.
A Zoéval egyazon évben tűnt fel az Emma név, ami egy nagyobb visszaesés után 2017-ben az ötödik, egy évre rá a negyedik, az elmúlt két évben pedig a hatodik helyre került. A 2003 óta minden évben a tíz leggyakoribb név között szereplő Zsófia az elmúlt tizennyolc évben a negyediktől a kilencedig pozícióig mindenhol felbukkant – tavaly a 735 kislánynak adott név a hetedik helyre volt elég. Egy év kihagyás után újra felbukkant a Lili, ami 2014-ig a toplista közepén mozgott, azóta jellemzően inkább az alsó felében. Az őt követő Mira 2019-ben bukkant fel a top 10-ben, az akkori tizedik helyezését tavaly is tartotta. Nem került be a legnépszerűbbek közé, de az elmúlt évtizedben szerepelt az élvonalban többi között a Laura, a Nóra, a Réka, a Petra és a Viktória is.
A Belügyminisztérium közöl statisztikát arról is, hogy jelenleg melyik a száz legnépszerűbb utónév a magyar lakosság egészét tekintve. A KSH legfrissebb adatai szerint Magyarországon 4,67 millió férfi él, 94 százalékuk – 4,41 millió ember – a száz leggyakoribb utónevet viseli. Az országban 275 ezer László, 245 ezer István és 215 ezer József él. 200 ezernél többen rajtuk kívül csak a Zoltánokat hívják. Azt, hogy a női nevek esetében kreatívabbak a szülők, már a fenti ábránkon is láttuk, és összhangban van ezzel az is, hogy a bő ötmillió nőből 4,2 millió, azaz 84 százalékuk osztozik a top 100 keresztnéven. 290 ezer embert hívnak itthon Máriának, 220 ezer Erzsébet van, Katalinból pedig 176 ezer. A százezer feletti klubban található még az Éva, az Ilona, az Anna és a Zsuzsanna.
A nevek koncentrációját jól mutatja, hogy tízből négy férfi a legnépszerűbb tíz férfinéven osztozik – a nőknél ez az arány 30 százalék. Alábbi ábránkon a nemenkénti bontáson belül megnézheti, a száz legnépszerűbb keresztnevet viselő emberek megoszlását. Ha az egeret a nevek fölé viszi, megnézheti a hozzájuk tartozó létszámot.