Élet-Stílus
viagra (viagra)

Ez történt a férfivel, aki egyszerre bedöntött egy doboz Viagrát

24.hu
24.hu

2019. 01. 13. 15:00

Tudósok vizsgáltak egy ötvenes éveiben járó férfit, aki megivott egy egész palack szildenafilt, amely a Viagra egyik fő hatóanyaga. A nyilvánvaló mellékhatások mellett a beteg rövid időre a látását is elveszítette, és még mindig nagyon furcsa tünetekkel küzd.
Korábban a témában:

Nem tudni, mi vitte rá az ötvenes éveiben járó amerikai férfit arra, hogy lenyeljen egy egész üvegnyi szildenafilt, ami a Viagra egyik fő hatóanyaga, de megtette – most pedig kutatók vizsgálják a hatásait a szervezetére. A férfi 30 millilitert ivott meg a hatóanyagból, ami nagyjából tízszerese az ajánlott adagnak.

Az első jelentések arról szóltak, hogy a férfinek leginkább a látásával adódtak problémái (bár valószínűleg egy nagyon egyértelmű mellékhatás kimaradt a leírásokból). Jelenleg Bostonban kezelik egy szemgyógyászatra szakosodott intézetben.

A férfi mindkét szemében retinazavar mutatkozott, a kutatók egyelőre nem biztosak benne, hogy pontosan mi okozhatta, de a szildenafil értágító hatására gyanakodnak. Nem véletlen, hogy a Viagrát is először a magas vérnyomás és az angina kezelésére fejlesztették ki, hiszen kitágítja a vérereket. A kutatók úgy gondolják, hogy ezúttal

a szemek erei túl gyorsan vagy túl erőteljesen tágultak ki, és ez okozhatta a sérülést.

A kutatók legutóbb akkor találkoztak a férfival, amikor a fényérzékenysége nagyjából elmúlt, de még mindig fánk alakú fekete foltot látott a szemei előtt. Azóta sajnos nem tudnak róla többet, mivel nem jelentkezett újabb vizsgálatra.

vissza a címlapra

Ajánlott videó mutasd mind

Magyarország végveszélybe került

Kommentek

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.