A lány elmondta, a dzsekin tetoválások is helyet kapnak – ugyanazok és ugyanott, amik és ahol a tervezőn is voltak. Nemcsak az a bizarr, hogy szeplők és anyajegyek is kerülhetnek a ruhadarabokra, de akár le is éghetnek a napon. Gorjanc projektjének kettős célja volt: egyrészt szerette volna felhívni a figyelmet arra, hogy a cégek egy nap akár a géninformációkat is kiaknázhatják azért, hogy luxuscikkeket készítsenek, másrészt arra, hogy milyen kevés védelem vonatkozik egy adott személy DNS-ére.
Természetesen többen megkörnyékezték, hogy segítsenek a termékek piacra dobásában, de a hallgató jobban szeretné, ha azokat mondjuk egy galériában állítanák ki. Természetesen egy gyűjtőnek eladná őket, viszont sokkal inkább magára a technológiára koncentrál, aminek a segítségével a jövőben fenntartható, laboratóriumi körülmények között tenyésztett bőrt lehetne előállítani, így nem kéne állatokat mészárolni. És hogy honnan szerez Gorjanc DNS-t? McQueen 1992-es kollekciójából, amiben a saját haját is használta.
Gorjanc elmondta, egyeztetett egy szabadalmi jogi ügyvéddel is, és kiderült, hogy amit ő csinál, az teljesen legális. Ráadásul az anyacégnek sincs semmi baja az ötlettel.
Az utolsó vizsgámon megjelent a McQueen egyik képviselője is. Lenyűgözte őket a végeredmény és eléggé pozitív visszajelzéseket kaptam
– mondta.
(via Quartz, fejlécképünk pedig Tina Gorjanc műve.)