Élet-Stílus

Gay: győzelem csúcsjavítás nélkül

admin
admin

2010. 08. 28. 09:04

Az esélyeknek megfelelően az amerikai Tyson Gay nyerte a férfi 100 méteres síkfutást a Gyémánt Liga-sorozat idei utolsó versenyén, Brüsszelben.

A 2007-ben 100-on és 200-on világbajnok Gay a verseny előtt úgy nyilatkozott, képesnek érzi magát 9.69-es egyéni csúcsának megdöntésére, azaz minden idők második leggyorsabb futására. A hűvös időben ez végül nem jött össze neki, de így is nagyon jól futott, egy századdal maradt el idei legjobbjától: a győzelmet 9.79-cel harcolta ki. Két legnagyobb riválisa, a jamaicai Usain Bolt és Asafa Powell távollétében a szintén jamaicai Nesta Carter (9.85) végzett a második, Yohan Blake (9.91) pedig a harmadik helyen.

Női 800 méteren a nemiségi vizsgálata miatt 11 hónapos kényszerszünetre kárhoztatott, s a közelmúltban visszatért világbajnok dél-afrikai Caster Semenya idei legjobbjával, 1:59.65 perccel harmadik lett Brüsszelben (győzött a kenyai Janeth Jepkosgei, második az orosz Marija Szavinova), míg a férfiak hasonló távján a vasárnap, a német fővárosban 1:41.09 perccel világcsúcsot futott kenyai David Rudisha ezúttal 1:43.50-nel győzött.

A női 200 méteren győztes amerikai Allyson Felix a második számában kaparintotta meg az összetett elsőséget, múlt héten, Zürichben 400-on zárt az élen a sorozatban.

A Gyémánt Liga minden versenyén az 1-8. helyezettek részesültek pénzdíjban, a győztesek 10 ezer dollárt kaptak. A végső győztesek 40 ezer dollárral gazdagodtak.

Gyémánt Liga, Brüsszel, férfi 100 méter:
1. Tyson Gay (amerikai) 9.79 mp
2. Nesta Carter (jamaicai) 9.85
3. Yohan Blake (jamaicai) 9.91

A pontverseny győztese: Gay 16 pont
—-További eredmények—-

Gyémánt Liga, Brüsszel (győztesek, bajnokok)
Férfiak
400 m gát: Bershawn Jackson (amerikai) 47.85
A pontverseny győztese: Jackson 28

800 m: David Rudisha (kenyai) 1:43.50
A pontverseny győztese: Rudisha 20

1500 m:
Asbel Kiprop (kenyai) 3:32.18
A pontverseny győztese: Kiprop 22 p

Rúdugrás: Malte Mohr (német) 5,85 m
A pontverseny győztese: 1. Renaud Lavillenie (francia) 16

Hármasugrás: Teddy Tamgho (francia) 17,52 m
A pontverseny győztese: Tamgho 18

Súlylökés: Reese Hoffa (amerikai) 22,16 m
A pontverseny győztese: Christian Cantwell (amerikai) 25

Gerelyhajítás: Andreas Thorkildsen (norvég) 89,88 m
A pontverseny győztese: Thorkildsen 22

Nők
200 m: Allyson Felix (amerikai) 22.61
A pontverseny győztese: Felix 22

800 m: Janeth Jepkosgei (kenyai) 1:58.82
A pontverseny győztese: Jepkosgei 17

5000 m: Vivian Cheruiyot (kenyai) 14:34.13
A pontverseny győztese: Cheruiyot 18

100 m gát: Priscilla Lopes-Schliep (kanadai) 12.54
A pontverseny győztese: Lopes-Schliep 22

3000 m akadály: Sofia Assefa (etióp) 9:20.72
A pontverseny győztese: Milcah Chemos Cheiywa (kenyai) 24

Magasugrás: Blanka Vlasic (horvát) 2,00 m
A pontverseny győztese: Vlasic 32 p

Hármasugrás: Olga Ripakova (kazah) 14,80 m
A pontverseny győztese: Yargelis Savigne (kubai) 22 p

Diszkoszvetés: Sandra Perkovic (horvát) 66,93 m
A pontverseny győztese: Yarelis Barrios (kubai) 20

Ez volt a második döntő a Gyémánt Ligában, az elsőt múlt csütörtökön, Zürichben rendezték, ahol más számokban ért véget az atlétikai versenysorozat.

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.