Aranyérmes a 4×200-as női gyorsváltó

Aranyérmes lett csütörtökön a Mutina Ágnes, Dara Eszter, Hosszú Katinka, Verrasztó Evelyn összeállítású 4x200 méteres női gyorsváltó a margitszigeti úszó-Európa-bajnokságon.

A második helyen a francia staféta végzett 2 tized másodperc hátránnyal, a harmadikak pedig a britek lettek. Ez volt a hazai csapat harmadik aranya ezen a versenynapon, összességében pedig négy elsőségnél tartanak a magyarok.

Mutina remekül kezdett, és első helyen váltotta Darát, aki a végére kicsit elfáradt, így aztán Hosszú – aki nap folyamán 200 m vegyesen már nyert egy aranyérmet – a második helyről vágott neki a maga távjának. Fantasztikus úszása révén visszavette az elsőséget a magyar váltó, és jött Verrasztó, aki hihetetlen izgalmak közepette csapott célba 2 tizedes előnnyel.

A magyar gyorsváltó – ugyanebben az összeállításban – hétfőn 4×100-on a negyedik volt.
Mutina: “Erre a távra, a 200 m gyorsra készültem, és úgy érzem, jól sikerült a rám bízott első 200 méter.”
Dara: „Nekem kicsit hosszú a 200 méter gyors, mert rövidebb távon versenyzek. Kicsit elfáradtam a végére, de nagyon boldog vagyok, hogy az aranyérmes csapat tagja lehettem.”

Hosszú: “A szurkolótábor nélkül nem sikerült volna két aranyérmet szereznem. Fantasztikus volt a csapatunk!”
Verrasztó: “Szerencsére az ezüstérmem után sikerült egy aranyat is begyűjtenem. Köszönöm a lányoknak és a közönségnek!”