Tinisiker Mugellóban – Talmácsi hetedik

A mindössze 17 éves Marc Marquez nyerte a gyorsasági motoros világbajnokság Olasz Nagydíját.

A 125-ös kategóriában vitézkedő spanyol titán őrült versenyben diadalmaskodott: 39 századdal előzte meg Nicolas Terolt, de a harmadik-negyedik helyen célba érő Pol Espargaro és Bradley Smith is kevesebb, mint két tizeddel volt lemaradva.

A világbajnoki pontversenyt vezető Terol és Espargaro meglépett a futam elején, és ekkor úgy nézett ki, kettőjük között dől el az elsőség kérdése. Aztán a 8. körben felzárkózott Marquez és Smith, és őrült verseny alakult ki a végére. A fiatal, de rutintalannak korántsem nevezhető spanyol – harmadik idényét tölti a mezőnyben -, első futamgyőzelmét aratta, és talán nem túlzás állítani: fényes jövő áll előtte. A vb-pontversenyben jelenleg harmadik, 28 egységgel lemaradva Terol mögött.

A Talmácsit is soraiban tudó Moto 2-es kategória versenyét csapattársa, Andrea Iannone nyerte, magabiztos motorozással. Igazi harc csak a második-harmadik helyért alakult ki, és sokáig úgy tűnt, hogy a magyar motoros is bele tud szólni. Volt, hogy vezette a Iannone mögötti bolyt, aztán leszakadt, és végül – akárcsak az időmérőn – hetedikként zárt.