A magyarok hátulról rajtolnak Szepangban

A MotoGP-ben szereplő Talmácsi Gábor de az egy kategóriával lejjebb versenyző Németh Balázs és Tóth Imre is a mezőny végéről rajtol a gyorsasági motoros vb szepangi nagydíján.

A magyarok a mezőny végéről indulhatnak a vasárnapi Malajziai Nagydíjon, miután a szombati időmérőn a MotoGP-ben érdekelt Talmácsi Gábor a 17. (utolsó) lett, a 250 kcm-esek között szereplő Németh Balázs a 20., Tóth Imre pedig a 24. (utolsó) időt motorozta.

A királykategóriának számító MotoGP-ben az “örökös” világbajnok Valentino Rossi volt a leggyorsabb, az újabb vb-címét Malajziában bebiztosítani igyekvő olasz új körrekorddal foglalta el az első helyet.

Rossi külön dimenzióban motorozott (MTI/EPA)

A Rossi által elért idő – 2:00.518, ezzel átadta a múltnak a szintén a nevéhez fűződő még egy 990 köbcentis Yamaha nyergében 2006-ban elért 2:00.605-ös csúcsot – közelébe egyik riválisa sem ért; a spanyol csapattárs, Jorge Lorenzo valamint utóbbi honfitársa, Dani Pedrosa (Honda) is bő fél másodperccel volt lassabb a címvédőnél.

A 125-ösök mezőnyében a spanyol Marc Marquezé, míg a 250-eseknél a japán Hirosi Aojamáé lett az első rajtkocka.