A fantasztikus helytállásról már szinte az egész ország tud, de Európa futballt szerető polgárai is tudomásul vehették, hogy a magyar bajnokcsapat; a Debrecen egyenlő ellenfélként vonulhatott le a szentély gyepéről. Természetesen hosszú volt az út idáig, de a Loki eljutott a legjobbak mezőnyébe, és első körben nem is vallott szégyent!
A szisztematikus, építő munka, – mely a csapatot ideáig jellemezte – a meccs másnapján sem állt meg. A csapatot szállító repülőgép reggel hat órakor szállt le a debreceni repülőtéren.
Czvitkovics Péteréket kímélte Herczeg (BSZ)
Délelőtt a játékosok pihenhettek, ám délután ötkor már mindenki edzésre jelentkezett. A keretet a szakmai stáb kétfelé osztotta. Az egyik társaság az edzőpályán végzett normális, hétköznapi edzést, sok futással, egymásközti játékkal. Ők voltak azon játékosok, akik Liverpoolban nem léptek pályára, vagy csak csereként kapcsolódtak be az ütközetbe. A keret másik fele, a konditeremben végzett regeneráló edzést, biciklizéssel, kocogással, majd ezután következhetett a jól megérdemelt fürdő-masszázs.
Az esős idő ellenére sokan nézték az edzést. Egy sereg fiatal példaképként figyelte hogyan bűvölik a labdát a debreceni focisták. Ők is ott szeretnének egyszer lenni a Bajnokok Ligájában, és ezért már fiatalon mindent meg is tesznek a saját edzésükön. Ez hatalmas motiváció a fiatal utánpótlás játékosoknak, hiszen testközelben láthatják a „nagyokat”.
Az edzőteremben, a regeneráló edzés is teljes intenzitással folyt, ám akadt némi szusszanásnyi idő a gyakorlatok között. Czvitkovics Péter, a DVSC-TEVA középpályása a következőket mondta el az FN olvasóinak egy ilyen pihenő alkalmával: „Jobban elfáradtam, mint egy magyar bajnokin. Nem volt megállás, végig menni kellett. Az angolok fizikálisan nagyon erősek, meg persze gyorsaságban is átlagon felüliek.”
Czvitkovics a meccsen tapasztalt hangulatról is beszélt: „Volt olyan időszak, amikor a debreceni drukkerek hangját erősebben hallottam, mint az angolokét. A mi szurkolóink remek hangulatot teremtettek. Az utolsó tízpercben pedig arra buzdítottak minket, hogy mennyünk előre! Úgy gondolom ezért is tudtunk jobban támadni, segítettek minket a Loki szimpatizánsok” A népszerű középpályás még azt is elmondta, ha hazánkban minden NB1-es mérkőzésen 10-15 ezer szurkoló bíztatná a csapatát, akkor véleménye szerint 20-30%-al jobb lenne a focink!
Czvitkovics számára a vasárnapi, Ferencváros elleni rangadó is igen fontos. „Hazai pályán mindenképpen győzni akarunk, hiszen a bajnokságot is meg akarjuk nyerni!” Ez a profi mentalitás!
villáminterjú Herczeg andrással
Hogyan értékeli csapata teljesítményét?
A világ egyik legjobb egyesületével játszottunk, világklasszisokkal teletűzdelve. Mindenki láthatta, azt az igyekezetett, azt a hozzáállást a játékosoktól, ahogy pályára léptek. Nagyon jól felvették a játék ritmusát, bátran játszottak! Tudtuk persze, hogy a Liverpool esélyesebb, többet fog támadni, veszélyesebb támadásokat fog vezetni, de azt gondolom, hogy a játékosok nagyszerűen teljesítettek Emelt fővel jöhettek le a pályáról a srácok!
A második játékrészben támadóbb Debrecent láthattunk. Mennyire volt benne a játékban a gól?
Reménykedtünk benne, hogy esetleg a végén egy gólt tudunk lőni, de sajnos nem sikerült. Pedig tettünk érte, hiszen az utolsó tízpercben nagyon sokszor voltunk a Liverpool térfelén. Az hogy támadásokat vezettünk már az nagy dolog, ha gólt is tudtunk volna elérni az meg még csodálatosabb lett volna. A legnagyobb elismerés az ellenfél részéről az volt, hogy a nem teljesen egészséges Mascherano – aki védekező középpályás- be kellet cserélniük ellenünk. Ez is mutatja, hogy akkor a csapat bátor felfogásban játszott.
A játékosok büszkék lehetnek magukra. A mérkőzés előtt is azt mondtam nekik, hogy legyenek büszkék, hogy ideáig eljutottak, nem barátságos, nem gálamérkőzés keretében, hanem tétmérkőzésen játszottunk az Anfield Roadon.
Vasárnap a DVSC számára egy újabb fontos mérkőzés következik, hiszen hazai pályán fogadják a Ferencváros csapatát. Mennyi energiát vett ki a csapatból a szerdai meccs, hogyan készülnek a találkozóra?
A Liverpool ellen más ritmusban kellett játszani, mint egy hazai találkozón. Érezték a játékosok is, hogy gyorsabban támadnak le minket, illetve sebesen járatták a labdát. Nem tudni, hogy mennyit vett ki a játékosokból, meglátjuk majd, hogy a srácok hogyan regenerálódnak. Remélem, hogy kipihenik magukat, hisz’ a Ferencváros ellen egy nagyon fontos találkozó vár ránk. Nagyon régen játszottunk a Fradival, hatalmas a várakozás, sok néző várható. Szeretnénk megfelelni az elvárásoknak és természetesen megnyerni ezt a mérkőzést!
