Magyar-norvég – percről percre

A magyar női kézilabda-válogatott a középpdöntő második fordulójában sima, 14 gólos vereséget szenvedett a kiváló formában lévő, esélyesebb norvég csapattól.

Középdöntő, I. csoport (Ohrid), 2. forduló:
Magyarország-Norvégia 20-34 (8-13)

Vége a mérkőzésnek, sima vereséget szenvedtünk.

60. perc: Vincze gólja zárta le a meccset.

Norvég öröm (MTI/EPA)

59. perc: Bulath szép gólt lőtt, odaát Aamodt talált be (19-34).

Két percen belül.

58. perc: Sopronyi is elrontotta a hetesét. Háromból semmi…

57. perc: büntetőből született meg a 33. norvég találat.

56. perc: gól itt, gól ott – az állás: 18-32.

56. perc: Hornyák egy szép akció végén szépített (17-31).

Öt perc van még hátra, aligha lesz izgalmas a végjáték.

55. perc: Aamodt szélről emelt a jobb sarokba (16-31).

54. perc: Johansen értékesített egy ziccert (16-30).

52. perc: Lunde hetesből volt eredményes (16-29).

51. perc: Johansen, illetve Sopronyi is betalált (16-28).

50. perc: Riegelhuthot képtelenek vagyunk tartani (15-27).

Hornyák Ágnes góljával kapaszkodtunk (MTI/EPA)

49. perc: Hornyák lövése a kapuban kötött ki (15-26).

48. perc: Sopronyi harmadik góljával lett 14-26.

48. perc: ez már egyre kínosabb: 13-26…

47. perc: lerohanásból a nyolcadik találatukat szerezték a norvégok (ellenben mi egyet se…); az állás: 13-25.

46. perc: Riegelhuth ejt – gól (13-24).

46. perc: Sopronyi szerezte a 13. magyar gólt (13-23).

45. perc: buta hiba védekezésben, rá is faragtunk (12-23).

44. perc: Kristine Lunde a hatodik gólját szerezte (12-22).

43. perc: Pastrovics mérlege: négy lövés, négy védés!

42. perc: Pastrovics védett, átellenben Bódi lövése maradt ki.

41. perc: csere a kapuban: Pastrovics állt be.

40. perc: magyar időkérés – sajnos indokolt.

40. perc: Riegelhuth ejtésből mattolta Pálingert (12-21).

39. perc: nyolc gól a norvégok előnye (12-20).

38. perc: valósággal potyognak a gólok, két norvég, illetve magyar találattal 18-12-re módosult a találkozó állása.

37. perc: Vérten elkapta a fonalat, újfent betalált… (11-16).

36. perc: újabb gólváltás, ott Breivang, itt Vérten volt eredményes, a különbség ezzel nem változott (10-16).

35. perc: Pálinger kivédte Riegelhuth hetesét.

33. perc: Bulath góljára Kristiansen válaszolt.

31. perc: már csak szimpla a magyar emberelőny, de így is fájó, hogy újabb gólt szereztek a norvégok, már hattal vezetnek.

31. perc: Kristine Lundét kiállították, kettős előnyben vagyunk.

A második félidő előtt mosolyognak a magyar lányok.

Vége az első félidőnek. A norvégok öt góllal vezetnek.

30. perc: gyors gólváltás a végén (8-13).

29. perc: két percig emberelőnyben játszhatunk, de Görbicz büntetőt rontott – a második hetest védte ki a norvég kapus.

27. perc: kiegészültünk, ugyanakkor a norvégok hetesből megszerezték a 12. góljukat is – Lunde volt eredményes.

Elég régen, kilenc perce nem lőttünk gólt.

Pálinger 35 százalékos hatékonysággal véd.

25. perc: Hornányot ismét kiállították.

25. perc: újabb magyar helyzet maradt ki…

24. perc: szöknek a norvégok, már néggyel vezetnek (7-11).

22. perc: már mi vagyunk emberelőnyben, de Aamodt góljával sajnos tovább nőtt a hátrány (7-10); Bódi fölé ejtett…

21. perc: Blanco is leül, így vége az emberhátránynak.

20. perc: Lunde góljával lett 9-7 – oda.

20. perc: Hornyák két percig pihen – nem önszántából.

19. perc: Görbicz egész pályás gólt akart lőni, de csak akart.

18. perc: Tomori ismét egyenlített, de a következő norvég támadás is góllal fejeződött be – mi futunk az eredmény után.

17. perc: Lunde a bal felsőbe bombázott – előny ott (6-7).

16. perc: gyors gólváltás, előbb Larsen, majd Tomori talált be.

15. perc: Görbicz büntetőt rontott – kár érte.

15. perc: egy kapott góllal megúsztuk az emberhátrányt.

14. perc: büntetőből egyenlített az olimpiai bajnok (5-5).

12. perc: Bódi átlövésből szerez vezetést (5-4), de sokáig nem örülhettünk, miután Görbiczet leküldték a játékvezetők.

11. perc: hetest kaptak a norvégok, de kihagyják.

Mind a két csapat feszültnek tűnik, sok a hiba…

10. perc: Imre Vilmos kapitány magához hívta a lányait.

9. perc: zsinórban két könnyű gólt szerzett a rivális (4-4).

7. perc: gyors egymásutánban Szűcs Gabriella és Görbicz is betalált, így két góllal vezet a magyar válogatott (4-2).

6. perc: Larsen egyenlített (2-2).

5. perc: Szamoránsky góljával ismét nálunk az előny (2-1).

5. perc: norvég lerohanás végén a kapufa ment.

4. perc: a finn bírók nem fújnak, pedig lehetne…

4. perc: norvég ziccer, norvég gól – Johansen szerezte. (1-1).

2. perc: Szűcs mellé lőtt, a következő támadás során Hornyák viszont már megszerzi a vezetést a magyaroknak (0-1).

1. perc: kivédekeztük azelső norvég támadást.

A mérkőzést a finn Leandersson és Lindroos vezeti.

A magyar csapatból Herr Orsolya és Szucsánszki Zita, a norvégoknál Kari Aalvik Grimsboe és Camillia Herrem maradt ki.