Rooneyék ötöt vágtak

Megőrizte hibátlan mérlegét a világbajnoki selejtezőkön az angol, a görög, a spanyol és a holland válogatott szombat este. A világbajnok olaszok csalódást okoztak, a magyar csoportban nem bírtak egymással a favoritok, a játéknap rangadóját pedig a németek nyerték az oroszok ellen.

Az egyes csoportban a magyarok két góllal (Torghelle, Juhász) verték az albánokat, akik néhány hete a svédekkel játszottak gólnélküli döntetlent. A skandinávok ismét döntetlent játszottak, igaz ezúttal sokkal nehezebb dolguk volt hazai pályán a portugálok ellen. A Manchester Unitedtől érkezett Carlos Queiroz által irányított vendégek három meccsen mindössze három pontot szereztek, és csak a harmadik helyen állnak a csoportban.

A görögök a felejthető Európa-bajnoki szereplés után magukra találtak, és sorozatban a harmadik győzelmüket aratták. Otto Rehhagel csapata egyelőre százszázalékos a második selejtezőcsoportban, ráadásul még gólt sem kaptak az eddigi három meccsükön. A hellének ezúttal Moldovát intézték el 3-0-ra. A gólokról Hariszteasz (32., 51.) és Katszuranisz (51.) gondoskodott.

A játéknap keleti rangadóját szombat este a lengyelek nyerték a csehek ellen. A Karel Brückner posztját átvevő Petr Radának lesz mit magyaráznia, hiszen két meccsen mindössze egyetlen egy pontot gyűjtött a csapat, amely jelenleg csak a negyedik helyen szerénykedik a csoportjában. A lengyelek – holtversenyben a meglepően erős szlovákokkal – hét ponttal vezetnek.

Rangadónak lett kikiáltva a játéknap előtt az oroszok dortmundi vendégjátéka, és a főszereplők nem is okoztak csalódást. A németek elképesztő tűzijátékot rendeztek az első félidőben, és Podolski illetve Ballack révén kétgólos előnyt szereztek a szünetig. A fordulás után gyorsan szépítettek Arsavinék, ám hiába rohamozták az újonc Adler kapuját, végül pont nélkül utaztak haza. A Nationalelf vezeti a csoportját a Liechtensteint elpáholó Wales előtt.

Az Európa-bajnok spanyol együttes simán hozta a kötelezőt Észtországban, és százszázalékosan, kapott gól nélkül vezeti a csoportját. Vicente del Bosque csapata sokáig nem találta a vendéglátók védelmében a rést, ám félóra elteltével a fiatal Juanito majd Villa is betalált. A bátran küzdő észteknek a kegyelemdöfést egy szöglet után Puyol adta meg. A belgák és a törökök is nyertek, és két ponttal lemaradva követik a spanyolokat a tabellán.

A spanyolokhoz hasonlóan az angolok is sokáig – 45 percig – szenvedtek a Wembley-ben a papírforma alapján esélytelen kazahok ellen. A szünetben Capello rendet tett a fejekben, és Rooneyék meg sem álltak öt gólig. A Manchester United támadója kettőt is vállalt, így az angolok három meccsen kilenc pontot szerezve vezetik csoportjukat. A riválisok (Ukrajna-Horvátország 0-0) ráadásul egymástól loptak pontokat.

A franciáknál Raymond Domenech már évek óta folyamatosan az állásával játszik. Az illetékesek azonban érdekes módon a gyatra Eb-szereplés után is adtak még egy – ki tudja hányadik – lehetőséget a trénernek. Az osztrákok elleni vereség után sem szakadt el a cérna, a franciák Domenech-el a kispadon utaztak Romániába. A hazai együttes a katasztrofális védelmi hibákat kihasználva hamar meglépett két góllal, de a franciák Ribéry vezérletével legalább egy pontot megmentettek. Az eddig veretlen litvánok simán kapituláltak Szerbiában (3-0), a csoportot a délszlávok vezetik. A franciák ellen még parádézó osztrákok a Feröer-szigeteken döntetlenre végeztek.

Romania 2 – France 2Free videos are just a click away

A világbajnok olaszok gólnélküli döntetlent játszottak a bolgárokkal. Az eredmény önmagában még nem is olyan elkeserítő, a mutatott játék annál inkább. Az első félidőben semmi nem történt, a Luca Toni helyett kezdő Gilardino mintha pályán sem lett volna. A fordulás után is ötlettelenül futballozott Marcello Lippi csapata, amely a döntetlennel is megőrizte első helyét a csoportban.

A hollandok sem kápráztatták el a szurkolókat, Izland ellen azonban ez is elég volt a győzelemhez. Az Oranje góljait Mathijsen és Huntelaar szerezte.

Világbajnoki selejtezők

1. csoport:

Svédország-Portugália 0-0

Dánia-Málta 3-0

Gól: Soren Larsen (10., 47.), Agger (29.)

Magyarország-Albánia 2-0

Gól: Torghelle (49.), Juhász (81.)

Az állás: 1. Dánia 7 pont/3 mérkőzés, 2. Svédország 5/3, 3. Portugália 4/3 (6-2), 4-5. Magyarország és Albánia 4/3-4/3 (3-2), 6. Málta 0/3

2. csoport:

Görögország-Moldova 3-0

Gól: Hariszteasz (32., 51.), Katszuranisz (40.)

Luxemburg-Izrael 1-3

Gól: Peters (14.), illetve Benajun (1., 11-esből), Golan (52.), Toama (82.)

Svájc-Lettország 2-1

Gól: Frei (63.), N’kufo (73.), illetve Ivanovs (71.)

Kiállítva: Laizans (69., Lettország)

Az állás: 1. Görögország 9 pont/3 mérkőzés, 2. Izrael 7/3, 3. Svájc 4/3, 4. Lettország 3/3 (3-5), 5. Luxemburg 3/3 (3-7), 6. Moldova 0/3

3. csoport:

Lengyelország-Csehország 2-1

Gól: Brozek (27.), Blaszczykowski (52.), illetve Fenin (87.)

San Marino-Szlovákia 1-3

Gól: Selva (45.), illetve Sestak (33.), Kozak (39.), Karhan (50.)

Kiállítva: Kratochvil (73., Szlovákia)

Szlovénia – Észak-Írország 2-0

Gól: Novakovic (84.), Ljubijankic (85.)

Az állás: 1-2. Lengyelország és Szlovénia 7 pont/3 mérkőzés (5-2), 3. Szlovákia 6/3, 4. Csehország 1/2 (1-2), 5. Észak-Írország 1/3 (1-4), 6. San Marino 0

4. csoport:

Németország-Oroszország 2-1

Gól: Podolski (9.), Ballack (28.), illetve Arsavin (51.)

Wales-Liechtenstein 2-0

Gól: Edwards (42.), Flick (80., öngól)

Finnország-Azerbajdzsán 1-0

Gól: Forssell (62., 11-esből)

Az állás: 1. Németország 7 pont/3 mérkőzés, 2. Wales 6/3, 3. Finnország 4/2, 4. Oroszország 3/2, 5. Azerbajdzsán 1/3 (0-2), 6. Liechtenstein 1/3 (0-8)

5. csoport:

Észtország-Spanyolország 0-3

Gól: Juanito (34.), Villa (37., 11-esből), Puyol (69.)

Belgium-Örményország 2-0

Gól: Sonck (21.), Fellaini (38.)

Törökország – Bosznia-Hercegovina 2-1

Gól: Sarioglu (51.), Erdinc (66.), illetve Dzeko (27.)

Az állás: 1. Spanyolország 9 pont/3 mérkőzés, 2. Belgium 7/3 (6-3), 3. Törökország 7/3 (5-2), 4. Bosznia-Hercegovina 4/3, 5. Örményország 0/3 (0-8), 6. Észtország 0/3 (2-13)

6. csoport:

Ukrajna-Horvátország 0-0

Anglia-Kazahsztán 5-1

Gól: Rio Ferdinand (52.), Kucsma (62., öngól), Rooney (76., 86.), Defoe (90.), illetve Kukejev (68.)

Az állás: 1. Anglia 9 pont/3 mérkőzés, 2. Ukrajna 7/3, 3. Horvátország 4/3, 4. Fehéroroszország 3/2 (3-2), 5. Kazahsztán 3/4 (5-11), 6. Andorra 0/3

7. csoport:

Románia-Franciaország 2-2

Gól: Petre (6.), Goian (17.), illetve Ribery (38.), Gourcuff (69.)

Szerbia-Litvánia 3-0

Gól: Ivanovic (6.), Krasic (34.), Zigic (83.)

Kiállítva: Klimavicius (75., Litvánia)

Feröer-szigetek – Ausztria 1-1

Gól: Lökin (47.), illetve Stranzl (48.)

Az állás: 1. Szerbia 6 pont/3 mérkőzés (6-2), 2. Litvánia 6/3 (5-3), 3. Ausztria 4/3 (4-4), 4. Franciaország 4/3 (5-6), 5. Románia 4/3 (3-5), 6. Feröer-szigetek 1/3

8. csoport:

Bulgária-Olaszország 0-0

Grúzia-Ciprus 1-1

Gól: Kobiasvili (73.), illetve Konsztantinu (66.)

Az állás: 1. Olaszország 7 pont/3 mérkőzés, 2. Írország 4/2, 3-4. Bulgária és Montenegró 2/2-2/2 (2-2), 5. Ciprus 1/2 (2-3), 6. Grúzia 1/3 (2-5)

9. csoport:

Hollandia-Izland 2-0

Gól: Mathijsen (15.), Huntelaar (65.)

Skócia-Norvégia 0-0

Az állás: 1. Hollandia 6 pont/2 mérkőzés, 2. Skócia 4/3, 3. Macedónia 3/2, 4. Norvégia 2/2, 5. Izland 1/3