Döntetlenek a Bundesligában

Mindkét vasárnapi mérkőzés döntetlennel ért véget a Bundesliga 2. fordulójában. A Frankfurt Kölnből, míg a Wolfsburg Bochumból hozott el egy pontot.

A Köln ugyan remek első félidőt produkált, a szlovén Novakovic találatával a vezetést is megszerezte, ám Antar a 39. percben kihagyta a Radu buktatásáért megítélt büntetőt.

A hajrában megbosszulta magát az eltékozolt lehetőség: Amanatidisz beívelése után Fenin fejelt Mondragon kapujába.

A hős és a bűnbak: Novakovic és Antar (dpa)

Akárcsak Kölnben, Bochumban is a házigazda kezdett jobban. Sestak és Dabrowski góljaival a hazaiak az 50. percben már kétgólos előnyt építettek, ám Ricardo Costa egy jól eltalált ballábas lövéssel előbb faragott a hátrányból, majd Misimovic passzát követően Saglik egyenlített a 69. percben.

Bundesliga, 2. forduló:

Köln-Eintracht Frankfurt 1-1 (1-0)
Rhein-Energie-stadion, 50 000 néző. Vezette: Gräfe
Gól: Novakovic (33.) ill. Fenin (81.)
Köln: Mondragon – Ümit Özat, Geromel, Mohamad, Brecko – Petit, Matip – Sanou (Vucsicsevics, Antar (Yalcin, 88.), Radu (Chihi, 79.) – Novakovic.
Frankfurt: Nikolov – P. Ochs (Mahdavikia, 46.), Russ, Bellaid, Spycher – Chris – M. Fink, Toski (Liberopulosz, 79.) – Steinhöfer (Caio, 62.), Fenin – Amanatidisz.

Bochum-Wolfsburg 2-2 (1-0)
Rewirpower-Stadion, 20 836 néző. Vezette: Kempter
Gól: Sestak (12.), Dabrowski (50.) ill. Ricardo Costa (51.), Saglik (69.)
Bochum: Fernandes – Concha (Mavraj, 83.), Maltritz, Yahia, C. Fuchs – Imhof – Freier (Sinan, 79.), Dabrowski (Zdebel, 80.) – Azaouagh – Sestak, Hasemian.
Wolfsburg: Benaglio – Riether, Ricardo Costa, Barzagli, M. Schäfer – Zaccardo (Saglik, 46.), Josué, Santana (Dzeko, 64.) – Misimovic, Gentner – Dejagah (Hasebe, 81.).

Az élcsoport:
1. Hoffenheim 6 pont (4-0), 2. Schalke 4 (4-1), 3 Hertha 4 (3-1), 4. Dortmund, Hamburg és Wolfsburg 4 (4-3), …13. Bochum és Köln 1 (2-3), …15. Frankfurt 1 (1-3)