A kétszer öthetes képzést sajtóreferenseknek, kommunikációs szakembereknek éppúgy ajánljuk, mint cégvezetőknek vagy iskolaigazgatóknak. A kiemelt célcsoport a polgármesterek és a gyakorló vagy leendő politikusok köre – mondta el a Figyelőnet kérdésére a képzés programvezetője.
Oroszlán Éva hangsúlyozta, hogy a felsőoktatás kommunikációs képzéseiből mindmáig hiányzik a beszédírás oktatása, noha felméréseik szerint egyre nagyobb az igény e tudásra. Ezért nagy érdeklődésre, a most induló kurzuson 60-70 hallgatóra számítanak. Már betelt egyébként a létszám egyharmada.
Képzési díj: 95 ezer forint
A képzés március 20-án kezdődik. Első szakaszában öt hétig csütörtökönként két előadásból áll, majd szintén öt héten át szemináriumi munka következik. A kurzus teljes áron 95 ezer forintot kóstál, pedagógusoknak, újságíróknak, diákoknak és érdekvédelmi szervezetek képviselőinek ebből harminc ezer forint kedvezményt nyújt az íróakadémia.
A mesterkurzus oktatói között lesznek nyelvészek (Balázs Géza, Bence Lóránt), kommunikációs szakértők (Aczél Petra, Szentpály-Juhász Miklós) és szociálpszichológusok (Síklaki István), de a hallgatók beülhetnek például Daróczi Dávid kormányszóvivő előadásaira, vagy Bozóki András volt kulturális miniszter óráira is.
Orbán és Gyurcsány beszédírói
Oroszlán Éva külön kiemelte, hogy az oktatók között van Gyurkovics Tamás, a Miniszterelnöki Hivatal kommunikációs igazgatója, aki Gyurcsány Ferenc beszédeit készíti elő, illetve a képzésen előadást tart Novák Tamás is, aki korábban Orbán Viktor szónoklatainak megírásában működött közre.
Az államilag elismert felnőttképzés végzősei tanúsítványt kapnak arról, hogy a hallgató professzionális beszédírói képzésben részesült.
A Magyar Író Akadémia az elmúlt másfél évben szépírói, dalszövegírói és bestsellerírói képzést indított. Márciusban a beszédírói mesterkurzus mellett indul egy minőségi bulvár újságíró képzés is.