Mesterek Kupája: Federer-Nadal a döntőért

Az orosz Nyikolaj Davigyenko két szettben 6.3, 6:4-re legyőzte Fernando Gonzalezt; ezzel kiejtette a chileit,s kialakítva az elődöntő mezőnyét, továbbjuttatta a címvédő Roger Federert.

Kapcsolódó linkek

tenisz.lap.hu
sport.lap.hu

Az esélyét a korábbi két vereséggel eljátszó Davigyenko szépen búcsúzott Sanghajtól, egyben győzelme figyelmeztetés is volt az amerikai riválisoknak, akikkel bő egy hónap múlva a Davis Kupa döntőjében néz majd farkasszemet a címvédő Oroszország egyik legjobbjaként.

Az első fordulóban a világelső Federert legyőző Gonzalez az egy óra 55 perces találkozón nem játszott rosszul, ám túl sok lehetőséget engedett a saját adogatásánál, és riválisa élt is ezzel. Árulkodó, hogy az orosz 15 break-lehetőségből érte el négy pontját (Gonzaleznek három lehetőség is elég volt két sikerhez), ha a chilei kevesebbet hibáz, talán minden másképp alakul.

Az első szettben az orosz szerválhatott először, s bár 40:0-ra is elment, végül hosszas adok-kapok után nyerte meg az első játékot, ám kiváló fonákütéseinek hála legott elvette Gonzalez adogatását. 3:0 után a dél-amerikai feltámadt, egyenlített (3:3), ám 5:4-es orosz vezetésnél kettős hibával „segítette” Davigyenkót, aki meg is nyerte a játszmát.

Mesterek Kupája: Federer-Nadal a döntőért 1

Gonzalez dühében az ütõjén állt bosszút (AP)

A másodikban gyors break-váltás jelezte, hogy egyik kiválóság sem uralja szerva-játékát. Fej-fej mellett haladtak a felek, 4:3 után azonban Davigyenko Gonzalez hálónál elkövetett hibája után ismét helyzetbe került, s miután a chilei elevszítette a játékot, az orosz ha nehezen is, hozta a sajátját, így 6:3-ra megnyerte a második szettet, egyben a mérkőzést.

Az orosz játékos így bejuttatta a legjobb négy közé a világelső svájci Roger Federert, aki Andy Roddick ellen lép majd pályára. A Federert verő Gonzalez ugyanakkor kiesett.

Bár Davigyenko kikaparta számára a gesztenyét, a világelső Roger Federer a pénteki nap második mérkőzésén igazolta, miért is halmozzák el szuperlatívuszokkal. A már továbbjutott amerikai Andy Roddickot könnyedén verte két szettben. Az elsőben 1:1 után 15:40-be kergette a szerváló Roddickot, aki hangulatát jelezve kettős hibával engedte át a játékot. Innentől Federer csak tartotta előnyét, s 6:4-re nyerte a játszmát.

A másodikban nem ismert apellátát: 4:0-ra elhúzott, s végül 6:2-re megnyerve a szettet, csoportelsőként lépett az elődöntőbe, ahol klasszikus csatára van kilátás, hisz Rafael Nadallal találkozik. Roddick David Ferrer ellen játszik a döntőért.

Mesterek Kupája

Vörös csoport, 3. (utolsó) forduló:
Davigyenko (orosz, 4.)-Gonzalez (chilei, 7.) 6:4, 6:3
Federer (svájci, 1.)-Roddick (amerikai, 5.) 6:4, 6:2
Végeredmény:
1. Federer 2/1 (5-2-es szettarány), 1. Roddick 2 győzelem/1 vereség (4-3); 3. Davigyenko 1/2 (3-4), 4. Gonzalez 1/2 (2-5).