Kettős ausztrál győzelem Laguna Secában

Casey Stoner nyerte a MotoGP amerikai futamát, ezzel a Ducatival versenyző ausztrál motoros tovább növelte előnyét a pontversenyben.

Kapcsolódó linkek

motogp.lap.hu
sport.lap.hu

A 21 éves Casey Stoner verhetetlennek bizonyult Laguna Secában. Az időmérő edzést is megnyerő ausztrál kentaur már a viadal elején az élre állt, őt honfitársa, Chris Vermeulen követte, a harmadik helyre pedig a 10. rajtkockából induló, a szombati bukásának következtében sérült Marco Melandri kapaszkodott fel. Stonert és Vermeulent képtelenség volt megszorítani, és Melandri is magabiztosan tartotta maga mögött a hajrában Valentino Rossit, aki végül a negyedik helyen fejezte be a versenyt.

A Laguna Secában duplázó, 2005-ben és 2006-ban is győztes Nicky Hayden viszont idő előtt kiszállt. Az amerikai motoros még a verseny elején összekoccant John Hopkinssszal, és ennek következtében az utolsó előtti helyre csúszott vissza, majd nyolc körrel a vége előtt értelmetlennek látta folytatni. Stoner idei hatodik sikerét aratta, amellyel immáron 44 pontosra növelte az előnyét az összetettben a második Rossi előtt.

A következő futamot augusztus 19-én rendezik Brnóban, ahol természetesen a most pihenő 250-es, valamint 125-ös géposztály is rajthoz áll majd.