F1: visszavágnának a McLarenek

Ha hiszünk a technika fölényében, akkor a McLaren lehet a nyerő a Nürburgringen. A legutóbbi két futamon diadalmas Kimi Räikkönen viszont szeretne közelebb férkőzni az összetettben élen álló Hamilton–Alonso-duóhoz.

Kapcsolódó linkek

forma1.lap.hu
sport.lap.hu

Miután Franciaországban és Angliában is Kimi Räikkönen győzött, a finn pilóta magabiztosan érkezik Németországba. Csakhogy a Ferrari versenyzőjének eddig nem sok babér termett a Nürburgringen. 2003-ban és 2004-ben is motorhiba miatt esett ki, míg 2005-ben a McLaren felfüggesztése tört el, alig pár körrel a futam megnyerése előtt, mert kockáztatott egy elfékezett gumival.

Az is Räikkönen ellen szól, hogy még soha nem nyert háromszor egymás után, de persze ezelőtt Magny-Cours-ban és Silverstone-ban sem győzött. Idén viszont az élmenők közül ő nyert csak háromszor.

Ha a pálya szemszögéből közelítünk, akkor a McLaren lehet a nyerő, hiszen a lassabb pályákon, mint Monaco, ők voltak a jobbak idén, a Ferrari a gyorsabb nyomvonalú helyeken, mint Silverstone, dominált. A Nürburgring lassú pálya, de ennek ellenére lehetetlen megjósolni, hogy a két élcsapat pilótái közül ki lehet a nyerő.

F1: visszavágnának a McLarenek 1

Lassú a nürburgringi pálya (vezess.hu)

A németek nagy bánatára Michael Schumacher már nem indul idén, pedig tavaly nyert itt. Azért ott lesz a pályán, miután a rendezők a korábban Audi S-nek nevezett kanyart Schumacher S-re keresztelték át. Persze ettől lesz még német pilóta a mezőnyben bőven. Ralf Schumacher, Nick Heidfeld, Nico Rosberg és Adrian Sutil mellett a Spykernél honfitársuk, Markus Winkelhock kap lehetőséget.

Míg tavaly két futamot rendezhetett Németország, az idei évtől kezdve a Nürburgring és Hockenheim felváltva adnak otthon a versenynek. Csakhogy az egyes pályákhoz kapcsolódó cégek nem tudtak megegyezni, így a most következő futam nem használhatja a Hockenheimhez tartozó Forma-1-es Német Nagydíj nevet, így továbbra is az Európa Nagydíjat rendezik meg Németország nyugati felében.

Az Eiffel-hegységben kanyargó eredeti Nürburgringet, a 22 kilométeres Nordschleifet Niki Lauda balesete óta, harmincegy éve nem használják Forma-1-es futamokhoz, de a zöld pokolnak becézett pályán azóta is rendeznek más autóversenyeket.

1984-óta autóznak a mai helyszínen a versenyzők, 2002-ben ismét átépítették a pályát, azóta szerepel benne a Mercedes-arénának nevezett belső kacskaringós rész. Korábban Luxemburg Nagydíj néven is rendeztek itt futamot, amikor Jerez adott otthont az Európa Nagydíjnak.

Különösebb kihívást a pálya nem jelent a versenyzőknek és az autóknak, a leszorító erő, a motor, a fékek és a gumik igénybevétele is közepes. A változékony időjárás miatt a gumik melegen tartása jelenthet gondot az egyébként kitűnő minőségű aszfalton. A lassú kanyarok miatt a kigyorsításokon van a hangsúly.