Talmácsi indulhat az élről a Német Nagydíjon

Talmácsi Gábor indulhat az első rajtkockából a nyolcadliteres géposztály vasárnapi futamán a Német Nagydíjon. A magyar motoros a szombati, második időmérőn is pályacsúcsot repesztett.

Kapcsolódó linkek

motogp.lap.hu
sport.lap.hu

Az Apriliával versenyző Tamácsi Gábor a pénteki első szabadedzésen második volt, az első időmérőt viszont már megnyerte, és szombaton sem szabadedzésen, sem a második kvalifikációs tréningen nem talált legyőzőre. Talma magabiztosan és pokoli gyorsan motorozott. Egyedül ő került 1:27 percen belülre, és az csak a hab a tortán, hogy 1:26.839-es idejével megdöntötte tegnap felállított saját pályacsúcsát is. A várakozásokat is felülmúló teljesítménye felettébb biztató a vasárnap 11 órától esedékes futam előtt.

„Azt hiszem, az eredmények magukért beszélnek, nincs mit magyarázni. Tökéletes a motorom beállítása, a futómű pedig fantasztikusan működik. Amennyiben a versenyen is így tudok menni – és miért nem tudnék, ha két napja sikerül – akkor jó esélyem van meglógni a mezőnytől. Élvezem a motorozást, mosolygok a plexi alatt – mondta honlapján a magyar motoros.

Talmácsi indulhat az élről a Német Nagydíjon 1

Talmácsi Gábor pokoli gyors volt (MTI/EPA)

A világbajnoki pontversenyben második Talmácsi mögött az olasz Mattia Pasini lett a második, az összetettben első spanyol Hector Faubel pedig a harmadik helyet csípte meg. Az viszont igen meglepő, hogy Faubel és Talma csapattársa, a szintén spanyol Sergio Gadea csak a kilencedik rajthelyet tudta megszerezni.

A 250-es géposztályban a finn Mika Kallio az edzéselső, míg Tóth Imre a 24. rajthelyet szerezte meg. A MotoGP-ben Casey Stoneré a pole pozíció. A vb-éllovas ausztrál motoros a hétvége valamennyi edzését megnyerte. Valentino Rossi a hatodik helyről indul, igaz, tavaly még hátrábbról startolva nyert.