Kiesett a Leverkusen a kupából

Az élvonalbeli klubok közül szerdán a Bayer Leverkusen és a Borussia Mönchengladbach is kiesett a labdarúgó Német Kupa második fordulójában, a Herthba BSC meccsét félbe kellett szakítani, mert a nyolcvanadik percben megdobták a szurkolók a játékvezetőt.

A Borussiát a harmadosztályú Osnabrück, a Leverkusent a második vonalban szereplő, az elmúlt szezonban még elsőosztályú Duisburg búcsúztatta.

Az 1988-ban UEFA-kupa győztes, 2002-ben pedig BL-döntőt játszó gyógyszergyári csapat négy tétmeccs óta képtelen nyerni, a Bundesligában lecsúszott a 14. helyre, és most a kupában sem jutott be a legjobb tizenhat közé. Az idei UEFA-kiírásban is szereplő Bayer Leverkusen hosszabbítás után kapott ki 2-3-ra (2-2, 1-2) az MSV Duisburgtól, amely tavaly esett ki az első osztályból.

1993 kupagyőztese 25 éve nem kapott ki a szerda esti ellenfelétől, de most végig az eredmény után kellett futnia. Azelső duisburgi gólra negyedóra múlva érkezett a válasz, de 30. percben ismét a másodosztálybeli együttesnél volt az előny. Rolfes-nak csak a 83. percben sikerült egyenlítenie, és ezzel csapata kiharcolta a hosszabbítást. A 113. percben a szlovén Lavric beállította a végeredményt.

A 80. percben félbeszakadt a Hertha BSC labdarúgó mérkőzése a Stuttgarter Kickers otthonában, mert a hazai drukkerek a 80. percben megdobták az egyik játékvezető-asszisztenst. A bíró azonnal beszüntette a mérkőzést, segítője rövid időre elveszítette az eszméletét, de később saját lábán ment be az öltözőbe.

A találkozó ellenőre nem nyilatkozhatott a történtekről, de annyit elárult, hogy mivel a hazai drukkerek szektorából találták el az asszisztenst, nem nehéz kitalálni a folytatást. A berliniek 2-0-ra

Elkapták a dobálót

A német rendőrség elfogta azt a nézőt, aki megdobta az egyik asszisztenst a félbeszakadt Stuttgarter Kickers-Hertha BSC labdarúgó kupamérkőzésen. A 38 éves hazai szurkoló – akit nem sokkal a lefújás után vettek őrizetbe – egy teli, kemény műanyagból készült pohárral találta el a partjelzőt, aki rövid időre elveszítette az eszméletét, de később saját lábán ment be az öltözőbe.
A szövetség fegyelmi bizottsága megkezdte a vizsgálatot, elmarasztaló határozat esetén pályabezárás és pénzbüntetés vár a harmadosztályú klubra.

vezettek, amikor az incidens történt, Dárdai Pál végig pályán volt a Hertha együttesében.

Német Kupa, 2. forduló, a 16 közé jutásért
Alemannia Aachen-FC Erzgebirge Aue (II.oszt.) 4-2 – hosszabbítás után
VfL Osnabrück (III.)-Borussia Mönchengladbach 2-1
SC Paderborn (II.)-1. FC Nürnberg 1-2 – h.u.
Rot-Weiss Essen (II.) – Eintracht Frankfurt 1-2
MSV Duisburg (II.)-Bayer Leverkusen 3-2 – h.u.
Stuttgarter Kickers (III.)-Hertha BSC – félbeszakadt
Bayern München-1. FC Kaiserslautern 1-0

Angol Ligakupa, 3. forduló (a 16 közé jutásért), az élvonalbeli csapatok eredményei
Blackburn Rovers-Chelsea 0-2
Charlton Athletic-Bolton Wanderers 1-0
Liverpool-Reading 4-3
Crewe Alexandra (III.)-Manchester United 1-2 – h.u.
Milton Keynes Dons FC (IV.)-Tottenham Hotspur 0-5
Newcastle United-Portsmouth 3-0