Magyar Péter ízelítőt osztott meg az esti programból
Isten éltessen Magyarország! – írta a miniszterelnök csütörtök reggel Facebook-oldalán. Magyar a poszthoz az alábbi képet csatolta, ezen az esti tűzijáték egyik tervezett részlete látható:
Isten éltessen Magyarország! – írta a miniszterelnök csütörtök reggel Facebook-oldalán. Magyar a poszthoz az alábbi képet csatolta, ezen az esti tűzijáték egyik tervezett részlete látható:
Több száz programmal várják az érdeklődőket Budapesten augusztus 20-án, az államalapító Szent István király ünnepén. Az idén is lesz Mesterségek ünnepe a budai Várban, megrendezik a Magyar Ízek Utcáját, lesznek könnyűzenei koncertek, ismét látogatható lesz a Karmelita kolostor és megtartják a Nyitott Parlament programot is.
Napközben a Duna felett légiparádét tekinthetnek meg az érdeklődők, este audiovizuális show keretében lesz látható a tűzijáték.
Az M1-en emlékeztettek arra is, hogy másodfokú hőségriasztással érkezett meg a hosszú hétvége: a HungaroMet Zrt. ugyanis másodfokú hőségriasztást rendel el az ország egész területére augusztus 20. éjféltől augusztus 23. éjfélig. A riportban egy szállodában megszálló férfival is beszélgettek, majd jöhetett Trump és a Hormuzi-szoros ügye. A Híradónak vége, a következő délben lesz majd.
Veszélyben lehet az augusztus 20-i tűzijáték? A mai időjárásról ebben a cikkünkben írtunk részletesen:
Az M1-en nem sokszor hallhattak és láthattak ilyesmit a nézők az utóbbi 16 évben: beszámoltak ugyanis a Direkt36 szerdai cikkéről az Orbán-kormány eltitkolt gyermekvédelmi jelentéseiről. A cikkből kiderült többek között, hogy olyan kevés ételt kaptak a gyerekek, hogy „élelemért cserébe alávetették magukat a bántalmazóknak”.
Az M1 Híradó megpróbálta megkeresni a témával kapcsolatban Rétvári Bencét, de nem reagált a megkeresésükre.
Megvan a közszolgálati tanács három jelöltje a Független Közmédia Testületbe, ez is bekerült a műsorba, majd hat szakmai szervezet aggályait is ismertették a kiválasztás folyamatáról. A Híradóba bekerült továbbá, hogy a közmédia azonnali hatállyal szerződést bontott Balásy Gyula cégeivel.
Paks is szóba került az M1-en, miután a miniszterelnök szerda este bejelentette, hogy vasárnap éjféltől ütemezetten újraindul a Paksi Atomerőmű.
A második téma nem meglepő módon az augusztus 20-i programok, beszéltek arról, hogy zászlófelvonással indulnak a rendezvények. A szegmensben megszólalt Ruszin-Szendi Romulusz mondott néhány szót.
A műsorban ezt követően Tarr Zoltán tegnapi beszédéből is leadtak egy részletet. A Híradóban ezt követően az augusztus 20-i programokat részletezték, jelezték például, hogy
A Híradóban kiderült az is, hogy próbát tartottak éjjel az augusztus 20-i tűzijátéknak, és emlékeztettek, hogy csütörtökön egésznapos műsorfolyammal jelentkeznek. A műsorfolyamban feltűnnek majd olyan vendégek, mint Kepes András, Kapu Tibor, Romsics Ignác vagy Vitray Tamás.
A műsorban bevágtak egy részletet Magyar Péter értékeléséből a kormány első száz napjáról, majd a Fidesz erre való reakcióját is ismertették. Ez után szó esett arról a térképről is, amelyen a kormány az elmúlt öt év civil támogatásait ismertette.
Ahogy korábban is írtuk, augusztus 20-án Az ünnepi műsorrendben négy Híradó lesz az M1-en: reggel hatkor, délben, este fél nyolckor és este tíz órakor. Augusztus 21-től naponta két Híradót láthatnak a nézők: déli 12 órakor, illetve este fél nyolckor.
De mik a témák a Híradóban reggel hatkor? Nem meglepő módon a legelső téma Baka András köztársasági elnök hivatalba lépése, amiről a műsorban Horn Gábor elemző is beszélt.
A korán kelőknek ajánljuk szerdán megjelent Baka-portrénkat: