Belföld választás 2026

Magyar Péter: Lehet, hogy az önmerényletet már le kellett venni a napirendről, mert már ország-világ erről beszél

Szajki Bálint / 24.hu
Szajki Bálint / 24.hu
Magyar Péter szerint a miniszterelnök puccsot követ el az ország ellen azzal, hogy titkosszolgálati eszközöket is bevetve próbálja szétverni a Tisza Pártot.

Nap, mint nap megdöbbentő dolgok derülnek ki –ezzel a felütéssel kezdte országjárásának sükösdi állomásán a felszólalását Magyar Péter, aki kezdésként arról beszélt, a kormányról szépen sorban kiderült, hogy kormányozni és kampányolni sem tudnak. Magyar hangsúlyozta, tudják, hogy a fideszesek balhéra készülnek, csak kérdés, hogy mikor. Ennek tükrében arra kérte minden hívét, hogy őrizzék meg a derűjüket és a hidegvérüket, ha eddig kibírták, a választásig haátralevő 19 napot már féllábon is kibírják.

Lehet, hogy az önmerényletet már le kellett venni a napirendről, mert már ország-világ erről beszél, nem lenne olyan hiteles

– jegyezte meg, majd a hétfői hírek kapcsán kijelentette, hogy Szijjártó Péter – aki szavai szerint talán most is forró dróton van Szergej Lavrov orosz külügyminiszterrel – volt az, aki hazaárulást követett el. Leszögezte, hogy a Tisza Párt semmilyen kapcsolatban nem áll Panyi Szabolccsal, majd emlékeztette a miniszterelnököt, hogy öngólt lőtt egy tegnapi megszólalásában.

Valami olyasmit mondott, hogy Szijjártó Péter lehallgatása a Tisza Párt tudtával történt, megrendelésre. Csak egy logikai bukfenc van benne kedves Orbán Viktor Mihály: hogy ez az állítólagos lehallgatás 2020-ban történt, a Tisza Párt meg 2024 tavaszán alakult. Jó próbálkozás volt

– mondta.

„Puccs a szabad magyar köztársaság ellen”

Magyar ezt követően felidézte a Direkt36 reggeli cikkében írtakat, melyből kiderült, hogy a titkosszolgálatokat is bevetve próbálhatták bedönteni a Tisza Párt informatikai rendszerét.

„Orbán Viktor tulajdonképpen puccsot követett el a szabad magyar köztársaság ellen. Illegális, rendőrségi, titkosszolgálati eszközökkel próbálta meg szétverni a kormányzásra készülő legerősebb pártot, a Tisza Pártot. Szeretném mondani, hogy nem a mi pártunkat támadta csak meg ezzel, hanem a hazáját is elárulta” – jelentette ki a Tisza elnöke, ismét kijeletve, hogy ez a Watergate-botránynál is súlyosabb ügy a megítélése szerint. Magyar Péter szerint a Fidesz a régi állampárt tempóját tolja, a Fidesz az új MSZMP, Orbán pedig az új Kádár János.

A Tisza Párt április 12-i elsöprő győzelme Magyarország érdeke, minden jóakaratú magyar ember érdeke

–hangsúlyozta, hozzátéve, azok, akik részt vettek ezekben az illegális titkosszolgálati akciókban, mind szembe kell, hogy nézzenek majd az igazságszolgáltatással. „Bilincs, bilincs, rács, lehet aranyszínű is, ha az jobban tetszik” – tette hozzá.

Magyar emlékeztetett, hogy hétfőn Nyíregyházán arról beszélt, miért lenne szüksége a Tiszának kétharmadra, és hogy kiket küldene el kétharmados felhatalmazással a pozícióikból. Itt kijelentette, egyebek között a Direkt36 cikkében megjelent eset sem történhetett volna meg, ha a fékek és ellensúlyok a helyükön lennének a rendszerben.

Gulyás Gergely háborús őrülete

Magyar kitért arra is, hogy ő és a Tisza közössége békét akar, ezt pedig külön ki kell hangsúlyozni, mert szerinte a kormány ebben a témában is lebukott, mégpedig Gulyás Gergely által, aki a legutóbbi kormányinfón azt mondta újságírói kérdésre, megfontolnák, ha Donald Trump azt kérné tőlük, hogy katonákkal avatkozzanak be az iráni háborúba.

Gulyás nem mondta azt, hogy „nem, nem, soha” – folytatta Magyar, majd emlékeztetett, hogy  sem a honvédelmi miniszter, sem Szijjártó Péter nem cáfolta Gulyás Gergely „háborús őrületét”, ezért megítélése szerint erről is szól az áprilisi választás. „Béke, biztonság, fejlődés a Tisza-kormány alatt lesz” – jelentette ki, külön a bizonytalanokhoz és a Fidesz-szavazókhoz szólva. (Magyar azt nem tette hozzá, hogy említettekkel ellentétben Orbán Viktor egy nappal a kormányinfó után Orbán azt mondta, Gulyás marhaságokat beszél.)

A Bács-Kiskun vármegyei 6-os számú választókerület tiszás országgyűlési képviselőjelöltje, Csontos Bence is színpadra lépett (aki civilben online marketingesként dolgozik, az ELTE-n nemzetközi tanulmányokból és filozófiából diplomázott). Csontos egyebek mellett arról beszélt, nem igaz az, hogy a fideszesek nem szeretik a hazájukat. Azt mondta, hogy az elmúlt hónapokban közel 37 ezer háztartásba ment el a csapatával, de a fennmaradó választókhoz is el fognak látogatni még a választókerületben. Hozzátette, nagyon sokat adott neki az utóbbi időszak, és azt ajánlja mindenkinek, hogy beszélgessen emberekkel és nézzék meg, hogyan élik mindennapjaikat a magyarok. A fideszes politikusoknak külön javasolja, hogy beszélgessenek a hétköznapi emberekkel – kíváncsi, hogy ezután is képesek lesznek-e „folytatni az urizálást, amit régóta folytatnak”.

Magyar Péter egyetértett azzal, hogy az eddig a Fideszre szavazók is szeretik a hazájukat, amit szerinte mi sem bizonyít jobban, mint az, hogy napról napra egyre többen vannak a Tisza közösségében. Emlékeztetett, hogy neki is időbe tartott, amíg lejött a kormánypártról, és biztos benne, hogy az összegyűltek között is vannak olyanok, akik szavaztak már a Fideszre. Ennek tükrében Magyar azt kérte, legyenek emberségesek egymással és mutassanak példát. A pártelnök szerint az a fontos, hogy a valóságról beszéljenek, mert a kormány és Orbán nem teszi ezt meg. Azt kérdezte, a miniszterelnök mikor beszélt utoljára egészségügyről, oktatásról, az utak minőségéről, megélhetési válságról vagy állami bérlakásokról. Szerinte az emberek Bácskában és az egész országban sem Voldimir Zelenszkijről, Vlagyimir Putyinról és Donald Trumpról fognak szavazni, hanem a hazájukról és a hatalmi elitről, ami „a legszegényebbé és legkorruptabbá” tette az országot. Megemlítette még, hogy a Fidesszel ellentétben a Tisza Pártnak van programja, azt ajánlja, hogy erről is beszélgessenek a szavazóik az ismerőseikkel.

Magyar Péter szerint szép évek várnak Magyarországra

Magyar Péter arról is beszélt, hogy a választás másnapján nem oldódik meg egyből minden probléma, például „nem fog háromszázzal robogni a magyar vasút”, de jóval több felszabadult, derűs ember lesz a Fidesz-szavazók között is, akik közül sokukat még kényszerítenek, fenyegetnek. Higgyétek el lesz egy felszabadultság érzés az országban, és ez óriási felhajtóerő” – folytatta. Azt mondta, hogy a rendszerváltás és az EU-csatlakozás után is pozitív várakozásai voltak az embereknek, de mindig csalódtak.

Szerinte a Tiszának arra kell figyelnie, hogy ne csalódjanak újra a magyar emberek.

A tiszás politikusok el fogják ismerni, ha hibáztak, vállalni fogják a felelősséget, nem lesz többé „következmények nélküli ez az ország”, tette hozzá. Magyar azt mondta, azt is vállalják, hogy a Tisza-kormány arra fogja fordítani az emberek adóját, amire befizetik, helyben és országosan is, hogy a bácskai fiataloknak se kelljen elhagyniuk az otthonukat. Felkérte a fiatalokat, hogy „kedvesen, aranyosan” beszéljenek a szüleikkel, nagyszüleikkel, és mondják el nekik, hogy „nem akarják elhagyni ezt a hazát”, illetve kérjék fel őket: segítsenek abban, hogy legyenek megfelelő munkahelyek, hozzák haza az uniós pénzeket és indítsák be a gazdaságot, hogy fejlődhessen Magyarország. Magyar sorolta a leendő Tisza-kormány intézkedéseit, amelyek között megemlítette, hogy 700 ezer magyar rászoruló gyermek fog 100 ezer forintos támogatást kapni.

A miniszterelnök-jelölt felhatalmazást kért az emberektől a Tiszának és képviselőinek, hogy a programjukat el tudják kezdeni megvalósítani, és hogy a győzelmük ne csak a Holdról, hanem a Kremlből is látszódjon.

„Nem leszünk hibátlanok, de szerintem szép évek várnak Magyarországra. A gyerekeink, unokáink és a dédunokáink büszkék lesznek ránk, hogy itt voltunk, és a semmiből tudtunk egy emberséges és működő hazát teremteni. Azt mondhatjuk majd nekik 40-50 év múlva, hogy megcselekedtük, amit megkövetelt a haza” – fogalmazott a beszéde végén Magyar Péter.

Kapcsolódó
Direkt36: 2025 nyarán házkutatást tartottak a Tisza informatikusainál, a háttérben egy nagyobb akciót fedeztek fel, aminek célja a párt informatikai rendszerének bedöntése volt
Két informatikust az NMHH hotline-ján nyomták fel, azzal vádolva őket, hogy rejtett kamerával akartak pornófelvételeket készíteni gyerekekről, és „ezeket aberrált felnőtteknek akarták tovább adni”.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik