Belföld

Debreceni milliárdos a külhoni magyaroknak: A szavazati jog felelősség

Adrián Zoltán / 24.hu
Felföldi József édesipari vállalkozó kényes témát feszeget.
Adrián Zoltán / 24.hu
Felföldi József édesipari vállalkozó kényes témát feszeget.
Felföldi József nyílt levelet írt.

A debreceni milliárdos a nem Magyarországon élő, nem itt adózó honfitársainknak írt közösségi oldalán nyílt levelet. Felföldi József jelezte: vállalkozóként, családapaként, nem politikusként fordul hozzájuk, mert itt él, dolgozik, adózik. Azért kénytelen feszegetni a kényes témát, mert Magyarorság jövőjéről a választásokon velük együtt döntünk.

Szerinte ez ugyanakkor felelősséget jelent számukra is.

A szavazati jog nem csak jog. Nem csak lehetőség. Hanem felelősség is. Felelősség azok iránt, akik viselik a döntések következményeit. (…)
Akik itt járnak dolgozni, itt nevelnek gyermeket, itt élnek, majd halnak meg.
Akik itt fizetik az adót, amiből iskolák, kórházak, utak és nyugdíjak működnek.
Akik itt maradnak akkor is, amikor rossz döntések születnek.

Felföldi József szerint sokan gondolják azt, amit ő, csak nem merik megfogalmazni.

Az erkölcsileg tiszta szavazatról

Úgy véli: erkölcsileg akkor tiszta egy szavazat, ha az azt leadó Magyarországon él, dolgozik, adózik, vagy legalább haza akar jönni. A nemzethez tartozást nem vitatja el senkitől, de a magyarság érzése nem lakcím kérdése. Szerinte a politikai döntés súlya annak a vállát kell nyomnia, aki annak következményeit viseli.

Aki nem itt él,
aki nem itt küzd meg a mindennapokkal,
aki nem itt áll sorba az egészségügyben,
aki nem itt számolgatja a hónap végén, hogy mire elég a fizetés,
annak a döntése szükségszerűen más súlyú!

Jelezte a külhoni magyaroknak, hogy ez nem irigység, nem is elutasítás, csak az alapvető tiszteletadás kérése azok iránt, akik Magyarországon maradtak.

Az ország jövőjéről azoknak kell dönteniük, akiknek ebben a jövőben nap mint nap élniük kell.

Szerinte erősebb, igazságosabb és felelősebb lehet a nemzet, ha ezt belátjuk.

Dobrev Klára, a Demokratikus Koalíció elnöke néhány napja az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezethez (EBESZ) fordult, szerinte a határon túliak szavazati joga igazságtalan a magyar adófizetőkkel szemben, ráadásul választási csalásokra is lehetőséget ad. Támogatói szerint a magyarországi lakcímmel nem rendelkező magyar állampolgárok levélszavazása kiterjeszti a voksolás lehetőségét.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik