Nem mindennapi konfliktust éltek át egy pilisborosjenői társasház lakói december egyik estéjén, olvasható a rendőrség honlapján közzétett beszámolóban.
A hír szerint az apa-fia páros éppen a lépcsőházban végzett munkálatokat, amikor a fiatalabb férfi meglátta, hogy az emeleti szinten az egyik lakó ajtajánál fel van szerelve egy kamera, ami a közös használatú teret figyelte. Mivel úgy ítélte meg, hogy az eszköz jogellenesen van ott, odasétált és leszerelte.
A fiatalabb sértett ekkor a lépcsőn a földre vitte támadójukat, míg édesapja a nőt próbálta feltartóztatni. A dulakodás zajára további két szomszéd ment ki a lépcsőházba, akik segítettek lefegyverezni a támadót.
A történet viszont itt még nem ért véget. A külföldi férfi ezt követően rosszul lett, remegni kezdett, majd miután elvették tőle az eszközöket, felállt, és puszta kézzel ismét támadásba lendült. Ezúttal az idősebb férfi volt a célpont, akit a lépcsőnek lökött. A támadó rövid időn belül újra rosszul lett, ezt kihasználva a sértettek a társasház előtti kertbe menekültek, ahol megvárták a helyszínre érkező rendőröket.
A budaörsi rendőrök a férfit és élettársát elfogták, előállították, és ellenük büntetőeljárást indítottak. A két elkövetőnek felfegyverkezve elkövetett garázdaság bűntette miatt kell felelnie.
