Belföld

Másfél órára leállították a ferihegyi repteret

Frissítünk!

A Budapest Airport tájékoztatása szerint a pályákat 14:20-kor biztonsági okokból zárták le átmenetileg, majd a takarítást követően az 1. pályát másfél óra alatt, a 2. pályát 17:23- újranyitották. A forgalom helyreállása folyamatos, a repülőtér újra két futópályával üzemel, ugyanakkor a zivatartevékenység miatt több érkező járat kitérő repülőtéren szállt le, ezért néhány esetben azok Budapestről induló járatpárját törölték, jelezték.

A hétfőn délután lezajlott heves zivatartevékenység a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőteret is érintette, olyannyira, hogy a Budapest Airport közlése szerint

a futópályákra kerülő törmelék miatt a pályákat biztonsági okokból lezárták, a repülőtér üzemelése átmenetileg felfüggesztésre került.

Mint írták, a 2A Terminál induló csarnoka részben beázott, ezért az épületrészt kiürítették. Személyi sérülés nem történt, jelenleg kárfelmérés zajlik.

„Minden utasfelvétel a 2B terminálon történik. A vihar a környező utakat is érintette, kérjük, indulás előtt tájékozódjanak az esetleges forgalmi változásokról” – jelezték.

A Flightradar adatai szerint több Budapestre érkező repülőgépnek máshol kellett landolnia emiatt hétfőn kora délután. A Prága-Budapest Ryanair-járatot például Pozsonyba, a szintén a Ryanair által üzemeltetett Preveza (Lefkada)-Budapest járatot Bécsbe, az Austrian Airlines Bécs-Budapest járatát pedig szintén visszairányították Bécsbe.

Több olyan repülőgép is van ugyanakkor, ami egy ideje köröz a ferihegyi reptér fölött köröz a leszállásra várva.

A Légiközlekedési Egyesült Szakszervezet egy rövid Reels-videót osztott meg a vihar idején a reptéren uralkodó állapotokról:

A fennakadások miatt a nap hátralévő részében valószínűleg általánosak lesznek a járatkésések, és járattörlések sem zárhatók ki, főleg azokban az esetekben, amikor a gépek más reptéren landoltak.

A MÁV-ot egyébként hasonló mértékben sújtotta a vihar.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik