Élő Belföld

Felszámolták a rendőrök a Momentum tüntetését a Szabadság hídon

Szajki Bálint / 24.hu
Szajki Bálint / 24.hu
Kövesse velünk élőben az eseményeket!

Hadházy Ákos egy héttel ezelőtt az Erzsébet hídról a budai Várba, a Karmelita kolostor elé hívta a demonstrálókat, ahol néhányan ott is éjszakáztak a független országgyűlési képviselővel. Hadházy erre a hétre is engedélyt kért arra, hogy az Erzsébet hídon demonstrálhasson, ám ezt a rendőrség nem engedélyezte. A politikus terve az volt, hogy 17 órakor a Ferenciek teréről indulva kisétál a hídra. „Ha esetleg valakinek az jutna eszébe, hogy ő is pont akkor sétál arra, annak sem javaslok ettől más programot” – írta ma reggeli posztjában. A Momentum már korábban jelezte, hogy részt vesz a rendezvényen, annak ellenére is, hogy Hadházy azt kérte, sem pártzászlókat, sem balhét nem szeretne.

Az Erzsébet híd lezárását a rendőrök végül megakadályozták, de a Momentum vezetésével tüntetők a Szabadság hídhoz vonultak, és azt zárták le.

Dézsy Zoltán, Vészabó Noémi Munkácsy-díjas giccsfestő volt férje négy napra foglalta le az Erzsébet híd járdaszakaszait 18 és 19 óra között. Az Elment az öszöd című film rendezője szerint a „demonstrációnak” mindenki részese, aki akár gyalog, akár autóval áthalad a hídon. A fideszes rendező rendhagyó tüntetést ígért, hiszen a gyalogosok kizárólag a járdán, az autósok pedig az úttesten lesznek, „úgy, hogy közben szépen közlekedik és továbbhalad mindenki”.

Most a Petőfi utca sarkán várakozunk

A program ugyanaz, mint a zebra túloldalán: Hadházy ácsorog, Szabó Bálint trombitál. Sokan a másik oldalon ragadtak, ők a zöld lámpáknál elindulnak. És elkezdődött a “mocskos Fidesz” skandálása is, ma délután először.

Szajki Bálint / 24.hu

Végülis blokád ez is

Hídblokád ugyan nincs, de a Ferenciek tere a Lidl mellett lezárva: se busz, se autó nem közlekedik, mert a demonstrálók elállják az utat.

Szajki Bálint / 24.hu

Hadházy vs rendőrök

A helyzet ugyanaz: Hadházy áll a tér sarkán, előtte néhány rendőr. “Zöld a lámpa, át lehet menni” – kiabálja egy tüntető.

Sok a rendőr

A rendőrség korábban nem engedélyezte Hadházynak, hogy tüntessen – sem a hídon, sem a Ferenciek terén.

A rendőrök szép számmal vannak jelen: a tér mindkét oldalán, és a híd pesti hídfőjénél is állnak.

Olvasói sztorik