A következő élő közvetítés része Diákok és pedagógusjelöltek tüntettek a tanárok mellett Budapesten, országszerte sztrájkoltak a pedagógusok

Berg Judit: Aki ma pedagógusként dolgozik, hős

Mohos Márton / 24.hu
Mohos Márton / 24.hu

Berg Judit József Attila-díjas író is felszólalt a diákok tüntetésén a Kossuth téren. Többek között arról is beszélt, hogy a tapasztalatai azt mutatják, hogy előfordul,

ha a fizikatanár megbetegszik tartósan, az iskola nem tud új tanárokat szerezni egy egész éven át.

Az író méltatlannak nevezte a helyzetet, „a közoktatás gyakorlatilag összeomlott, nincs idő várni”, vélekedett.

Most akartok tanulni, most forog kockán a jövőtök. A jó pedagógusok most hagyják el végleg a pályát

– hangsúlyozta Berg Judit. „Aki ma pedagógusként dolgozik, hős, olyan hős, aki naponta hoz áldozatot a hivatásáért”, szögezte le. Egyúttal jelezte, hogy nemcsak a versenyképes fizetésről és a társadalmi megbecsültségről van szó, hanem a tanárok és a diákok leterheltségéről is. Legyen ideje a tanároknak pihenni, feltöltődni is, húzta alá.

Mohos Márton / 24.hu

A központilag ránk erőltetett tankönyvek tele vannak korszerűtlen gondolatokkal, bízzunk a pedagógusokban, hadd válasszák meg ők, hogy miből tanítanak

– mondta. Az írónő szerint a közoktatás megérdemelne egy önálló minisztériumot, és „össze kell fognunk, hogy mindannyiunk élete jobbá váljon”.

Vissza a közvetítéshez
Olvasói sztorik